Co zrobić, by partner do mnie wrócił?

Co zrobić aby wrócił do mnie?Byłam 2,5r. w związku z partnerem, z poprzedniego związku mam 6 letniego syna.On wyprowadził się 14 dni temu powiedział,że gdyby został zrobiłby coś wbrew sobie,że czuł się zmęczony,osaczony i że musi wszystko przemyśleć.Powiedział,że rozważał to od jakiegoś czasu.Ostatnio byłam nerwowa,niemiła,egoistyczna.Pomaga mi w remoncie aneksu,mieliśmy spacer po starówce,wspólną u mnie wigilię,idziemy razem na sylwestra.Zapytałam co do mnie czuje?Powiedział muszę to przemyśleć

Czasem też faktycznie warto dać partnerowi czas. Teraz było tak, że żeby go zyskać "musiał" się wyprowadzić, być może mogliby Państwo wypracować jakieś inne metody? Właśnie po to, by następnym razem, było wystarczająco przestrzeni by coś przemyśleć bez ucieczki, by byc blisko siebie, ale się nawzajem nie dusić. Ważna jest taka dobra odległość- na tyle blisko, żeby można wyciągnąć rękę, słyszeć się nawzajem, ale na tyle daleko, by można swobodnie oddychać i czasem pobyć chwile samemu ze sobą.

Witam
a zastanawiała się Pani nad skorzystaniem z terapii małżeńskiej?, na której mogliby Państwo porozmawiać przy pomocy psychoterapeuty na temat swoich oczekiwań, wątpliwości, przemyśleń?
Czytam że już ma Pani poczucie winy że była Pani niemiła, egoistyczna i nerwowa. A za relację odpowiedzialne są dwie osoby z pary.
pozdrawiam
anna suligowska