Seks przedmałżeński a czułość w związku

Witam!Wyznaję zasadę, że seks zarezerwowany jest dla małżeństwa. Od 2 lat jestem w związku. Mój chłopak akceptuje moje poglądy. Jesteśmy ze sobą blisko, wspaniale się rozumiemy. Czułość jest obecna w naszym związku na codzień. Martwi mnie jednak to, że od pewnego czasu on nie ma ochoty całować mojego ciała, co wcześniej robił z namiętnością. Twierdzi, że to przez ciężką pracę, ale nie wydaje mi się, że o to chodzi. Czy już mu się nie podobam?Czy to przez moje poglądy?Czy mnie już nie kocha?

Witam!
Nie ma lepszego i skuteczniejszego sposobu, jak szczera rozmowa z partnerem.
Musi mu Pani powiedzieć o swoich obawach i wątpliwościach.
Nie ma nic dziwnego i niepokojącego w tym, że partner czuje się zestresowany, czy zmęczony ciężką pracą. Każdy człowiek miewa okresowe spadki formy, oraz mniejsze zainteresowanie seksem ( partnerem). Skoro doskonale się Państwo rozumiecie, to z pewnością trwałość Państwa związku, nie zależy wyłącznie od seksu.
Pozdrawiam, J.Pluta

Dzień dobry!

Próba odpowiedzi na te pytania przez kogoś innego, niż sam Pani partner, byłaby jedynie zgadywaniem. Możliwych powodów i okoliczności jest wiele. Zachęcam do rozmów, próby przedstawiania swoich odczuć, potrzeb i przemyśleń - a także wysłuchiwania i zrozumienia odczuć, potrzeb i przemyśleń partnera. Mogą Państwo także wspólnie skorzystać z terapii dla par.

Pozdrawiam!

Witam Panią serdecznie. Bardzo ważne pytanie Pani zadała i myślę, że słusznie się Pani nad tym zastanawia. Na pewno jedynej prawdziwej odpowiedzi udzieli partner. Pisze Pani o tym, że jesteście blisko, więc warto z tego korzystać i prowadzić ze sobą szczerą rozmowę. Może być oczywiście tak, że on jest zwyczajnie zmęczony. Może być jednak i tak, że dla niego trudne są takie momenty, kiedy może namiętnie całować Pani ciało, a potem musi się z tego wycofywać. Może to rodzić frustrację. Pisze Pani również, że partner szanuje Pani potrzeby. To ważne, podobnie jak szacunek dla jego potrzeb. Zastanawiam się, czy on jedynie szanuje Pani potrzeby, czy są to Państwa wspólne potrzeby. Kolejne pytanie jest takie, czy planujecie Państwo ślub, czy też jeszcze przez dłuższy czas będziecie Państwo żyć w takim związku jak obecnie. Potrzeby seksualne są bardzo ważne. Związek, czy małżeństwo tym się różnie od innych relacji, że jest tam miejsce na ich realizację. Warto więc otwarcie porozmawiać właśnie na temat seksu i jego znaczenia dla obojga Państwa. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz