Niechęć męża do seksu

Jesteśmy z mężem małżeństwem już od pięciu lat, wcześniej byliśmy parą przez trzy lata. Jesteśmy jeszcze przed trzydziestką. Ostatnio coraz ciężej namówić mi męża na seks. Zawsze jest coś ważniejszego. Próbowałam różnych sztuczek, ale zawsze mnie zbywa. Co może być przyczyną?

Dzień dobry!

Namiętność niejako naturalnie może słabnąć z mijającym czasem i rosnącym stażem związku. Jeśli u obojgu partnerów waga przywiązywana do życia seksualnego spada w podobnym tempie i w podobny sposób - nie musi to być źródłem problemów.

Kiedy jednak spadek libido jest nagły lub dzieje się po stronie jednego tylko partnera, warto poszukać przyczyn z terapeutą małżeńskim lub seksuologiem.

Pozdrawiam!