Jak radzić sobie z niechęcią do męża?

Dzień Dobry. Mam pewien problem. Nie chcę uprawiać seks z moim mężem. Gdy mnie dotyka zbiera mi się na wymioty. Lubię seks, chciałabym go uprawiać ale nie z moim mężem. Jesteśmy razem 12 lat i mamy dzieci. Niestety mój mąż nie jest dobrym człowiekiem. Bardzo chciałabym schudnąć w tym roku, niestety jakbym schudła to mój mąż chciałby ode mnie więcej czułości i koło się zamyka. Zastanawiałam się nad rozwodem, ale nie chcę jeszcze małych dzieci odcinać od ojca kiedy w miarę się dogadują miedzy sobą. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Zachęcam Panią do spotkania się z psychoterapeutą. Z Pani listu wynika, że przeżywa Pani duży konflikt wewnętrzny i mierzy się z dużym kryzysem małżeńskim. Brak bliskości między partnerami bardzo utrudnia odbywanie satysfakcjonujących zbliżeń. Nie umiejscowiałabym osi problemu w ilości Pani kilogramów. Poruszający jest Pani sposób reagowania na męża. Zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalisty.

Życzę dużo dobrego.