Jak radzić sobie z niechęcią do męża?

Dzień Dobry. Mam pewien problem. Nie chcę uprawiać seks z moim mężem. Gdy mnie dotyka zbiera mi się na wymioty. Lubię seks, chciałabym go uprawiać ale nie z moim mężem. Jesteśmy razem 12 lat i mamy dzieci. Niestety mój mąż nie jest dobrym człowiekiem. Bardzo chciałabym schudnąć w tym roku, niestety jakbym schudła to mój mąż chciałby ode mnie więcej czułości i koło się zamyka. Zastanawiałam się nad rozwodem, ale nie chcę jeszcze małych dzieci odcinać od ojca kiedy w miarę się dogadują miedzy sobą. Pozdrawiam
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Szanowna Pani,Zachęcam Panią do spotkania się z psychoterapeutą. Z Pani listu wynika, że przeżywa Pani duży konflikt wewnętrzny i mierzy się z dużym kryzysem małżeńskim. Brak bliskości między partnerami bardzo utrudnia odbywanie satysfakcjonujących zbliżeń. Nie umiejscowiałabym osi problemu w ilości Pani kilogramów. Poruszający jest Pani sposób reagowania na męża. Zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalisty.Życzę dużo dobrego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty