Jak zachęcić męża do seksu?

Witam, jestem z moim mężem już 10 lat, od 9 mieszkamy razem, a od 5 lat jesteśmy małżeństwem. Oboje jesteśmy rozwodnikami. Ja mam dziecko z poprzedniego związku, on bez bagażu :) 6 lat temu urodził się nam syn. Niestety od momentu kiedy razem zamieszkaliśmy nasz seks jest coraz rzadszy. Na dzień dzisiejszy seks uprawiamy co 6/7 miesięcy. Rozmawiam i pytam, słucham i staram się zrozumieć, ale jedyne co słyszę to to że jest wszystko ok. Nie mam już siły, moje poczucie wartości jest żadne,co robić?

Odnoszę wrażenie, że bez profesjonalnej pomocy nie dacie rady poradzić sobie z erozją pożycia seksualnego.
Najlepiej wybrać dobrego psychologa-seksuologa.
Ale przedtem należałoby uzyskać akceptację męża, nie jest to zwykle łatwe, ale stawianie go przed faktem dokonanym typu: "załatwiłam Ci termin wizyty" zazwyczaj jest "przeciwskuteczne".
Pozdrawiam.

Przede wszystkim warto być szczerym wobec męża. Opowiedzieć mu o swoich obawach, odczuciach, braku pewności oraz o swoich potrzebach. Zdecydowanie należy podkreślać, że nie ma to na celu poniżenie partnera, przerzucenia całej winy na niego. Warto podkreślać MY, NASZ, NASZE, by mąż nie poczuł się oskarżany i nie zamknął się w sobie. To zdarza się często, towarzyszą temu stwierdzenia ze strony, która unika zbliżeń "ja nie mam problemu, to ty masz problem". Jeśli da Pani mężowi poczucie bezpieczeństwa, stworzy Pani podłoże do pracy nad problemem. Zachęcam do udziału w terapii par.