Dlaczego relacje seksualne nie są tak namiętne?

Dzień dobry, Jesteśmy małżeństwem z długoletnim stażem. Ja mam 45 a żona 43 lata Mamy dwójkę synów 19 i 18 lat Zapewne jak w każdym związku tak i w naszym były lepsze i gorsze chwilę. Niemniej jednak od jakiegoś czasu zauważyłem, że nasze relacje stają się powoli jakby trochę oziębłe. Nie ukrywam, że nadal dochodzi do zbliżeń między nami nawet 2-3 razy w tygodniu. Wcześniej te zbliżenia jakby to powiedzieć były gorącą i namiętne. Czuć było, tą bliskość między nami. Ostatnio chyba coś „pękło”, zauważyłem, że mimo tych zbliżeń, brakuje tej namiętności. Żona unika pocałunków w usta. Odnoszę wrażenie, że kocha się ze mną tak jakby z poczucia obowiązku. Widzę że nie sprawia jej to większej przyjemności a i mi, że tak powiem widząc takie podejście też mi się odechciewa. Z początku myślałem, że jest to przemęczenie, ale chyba to nie jest to. Ostatnio byliśmy sami na tygodniowym urlopie w górach. Chcieliśmy po prostu trochę odpocząć i nabrać nowej energii. Myślałem, że chwila relaksu wpłynie pozytywnie na nasz związek ale niestety, nic się nie zmieniło. Widzę, że seks nadal nie sprawia żonie przyjemności i niestety ale nie wiem co mam zrobić. Chodzą mi po głowie różne myśli, nawet przeszła mi myśl o zdradzie. Może te zbliżenia są tylko po to, żeby nie wzbudzać podejrzeń. Z góry dziękuję za odpowiedź.p
MĘŻCZYZNA, 45 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Przyczyn takiego zachowania może być wiele. Ze strony mojej dziedziny myślę,że Pana żona mze być w okresie przedmenopauzalnym. Wtedy wiele się zmienia w życiu kobiety. Przez wahania hormonalne może zmieniać się nastawienie do zbliżeń i nawet może spaść chęć do zbliżeń.

Może warto po prostu z żoną porozmawiać na temat tak zmienionego zachowania.

Zapraszam do artykułu na temat menopauzy:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/objawy-menopauzy%3famp=1

https://meavita.pl/seks-i-relacje-partnerskie-w-okresie-okolomenopauzalnym/

Zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Powodzenia

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska