Jak pokonać niechęć do seksu?

Dobry wieczór. Postaram się streścić mój problem. Mianowicie mam38 lat jestem kobietą i od kilku lat choruję na depresję. Nie mam wogóle ochoty na sex. To znaczy raz lub dwa razy w miesiącu wystarczyłoby mi zbliżenie z mężem. Niestety mężowi to nie wystarcza. Jak rozwiązać ten problem?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Witam,
Proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty /seksuologa. Odpowiednie leczenie powinno pomóc powrócić do normalnej aktywności.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

0

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie..., nie jest łatwo udzielić Pani praktycznej odpowiedzi: "Jak rozwiązać ten problem?" ze względu na wielowątkowość.

Faktycznie, opisana przez Panią sytuacja, może być wyzwaniem dla Pani i Pani Męża.
Jestem w stanie zrozumieć, jak może się Pani czuć (tak, jak mogę) i że może być trudność, by taką sytuację zaakceptować.
Z drugiej (jednak) strony, dostrzegam w Pani chęć i otwartość rozwiązania trudności.
Wspomniana Pani niechęć do seksu (z Pani relacji) wynika z mocno obniżonego Pani nastroju.
Z drugiej strony, otrzymała/otrzymuje Pani komunikat od Męża, że Jemu taka częstotliwość pożycia seksualnego nie wystarcza- i to jest znak, że "ten temat" wymaga od Pani szczególnego potraktowania...

Skupiła się Pani na seksie, a seks jest aktem tylko miłości fizycznej...
A jak wygląda u Państwa życie erotyczne?
Bo życie erotyczne, to przytulanie, głaskanie, dotykanie, uważność, delikatność, obecność, radość, spontaniczność w byciu we dwoje oraz skupianie się przede wszystkim na doznaniach płynących z ciała.

Taka bliskość/intymność erotyczna wzmacnia i pielęgnuje związek małżeński, co wpływa na lepsze samopoczucie i pogłębia relacje uczuciowe.

I takie moje inne pytanie..., jeśli Pani nie podejmie tego wysiłku/wyzwania (pomimo trudności) by zmierzyć się ze swoją niechęcią do zbliżeń intymnych z Mężem, to może zadziać się tak, że Pani Mąż może również stracić ochotę...?

Zachęcałabym Panią do rozważenia.., jeśli Pani Mąż nie będzie miał odpowiedzi na swoje potrzeby, być może zacznie szukać Kogoś innego?

Gdyby miała pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Państwu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak pokonać niechęć do seksu oralnego?

Dzień dobry. Ogółem mój pierwszy raz który przeżyłem z byłą dziewczyną podczas fellatio nie był za przyjemny. Miała trochę kwaśny smak na łechtaczce przez to teraz mam blokadę psychiczną, żeby obecnej dziewczynie sprawić przyjemność "na dole" języczkiem. Jak mam się przełamać? Nie chcę, żeby coś sobie złego pomyślała
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam
Nie jest jasne,czy dziewczyna wymaga tego typu seksu,czy też Ty sam uznałeś,że wszystkie kobiety reagują podobnie.Zaryzykuj więc zbliżenie zgodne z własnymi preferencjami i pozwól partnerce na jej własną odpowiedź,na ile wystarczacie sobie bez wymuszeń i udziwnień.Od takiej akceptacji zależy więź a reszta jest nadużyciem siebie lub partnera i zawsze kończy się rozłamem.
Pozdrawiam i chętnie dowiem się o skutkach takiego podejściapodrZwiam serdecznie

0

Dzień dobry.

Zwykle przykre smaki i zapachy części intymnych usuwa się poprzez zabiegi higieniczne. Można zatem przed podjęciem czynności oralnych zaproponować partnerce wspólną kąpiel bądź prysznic, przy użyciu kosmetyków do intymnych części ciała. Nie można jednak zapominać, że nawet czyści wydzielamy zapachy i smaki - co jest już sprawą zupełnie indywidualną, uzależnioną od różnych czynników (np. rodzaj diety, tryb życia, gospodarka hormonalna, itp., itd.). Analogicznie, mamy też różną "tolerancję" na zapachy i smaki - to, co komuś smakuje czy pachnie, komuś innemu może niekoniecznie odpowiadać.

Precyzując - fellatio jest sposobem "współżycia" polegającym na pieszczeniu penisa ustami. Pieszczenie łechtaczki i pochwy tym sposobem określa się jako cunnilingus.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak pokonać niechęć do ludzi i apatię?

W liceum pomimo tego, że się uczyłam, nie chodziłam na sprawdziany. Panicznie bałam dostać się złą ocenę. Z czasem przestałam w ogóle chodzić do szkoły, utrzymywać kontakt ze znajomymi. Nienawidziłam ludzi i wszystkiego, co mnie otaczało. W nocy cierpiałam na bezsenność, mogłam przesypiac całe dnie. Problem ustal, gdy poszłam na studia. Teraz znowu wraca,szczególnie drazliwość i niechęć do ludzi. Zaniedbuje obowiązki,w większości zmuszam się do ich wykonywania. Pytanie, jak sobie z tym poradzić?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam Panią
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do głębszych źródeł
Pani problemu.
Prawdopodobnie wynika on z niskiej samooceny,
stresu lub przykrych doświadczeń z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
która jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym
sposobem leczenia tego rodzaju zaburzeń.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam
Jest to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty. Pozdrawiam
Anna Szyda

0

Witam Panią. Z pewnością opisane przez Panią problemy doświadczane w przeszłości i powracające obecnie mogą świadczyć o tym, że mają swoje źródła (powody). Moim zdaniem należy je rozpoznać. Oddziaływanie na opisane przez Panią symptomy (objawy) będzie nieskuteczne. Być może za opisanymi przez Panią uczuciami i reakcjami stoją konkretne doświadczenia, przeżycia, które nadal dają o sobie znać. Takie sytuacje zwane są traumatycznymi. Kiedy coś/ktoś nam zagraża pojawia się reakcja walki/ucieczki/zamrożenia. Być może to co odczuwa Pani wobec ludzi ma związek z takimi doświadczeniami. To tylko moja hipoteza proszę ją sprawdzić w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty