Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jakieś leki na obniżenie libido u kobiet ?

Witam ,chciałam zapytac czy sa moze jakies leki na obnizenie lipido u kobiet ? Jestem meżatka 16 lat po ślubie mąż ,maż raz na 3 tyg lub wiecej przypomni sobie o sexie itd.rozmawialam z nim na ten temat ale tlumaczy sie ze nie mysli tak o sexie bo ma duzo stresow na glowie ,praca itd..Ja niestety nie radze sobie z tym dobrze jezeli nie ma sexu miedzy nami.Z gory dziekuje za odp.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Gdy facet nie ma ochoty na seks

Powszechnie panującym mitem jest to, że mężczyzna zawsze ma ochotę i zawsze jest w stanie uprawiać seks. Problemy hormonalne, stres, zaburzenia seksualne ? to niektóre przyczyny, które mogą powodować spadek libido. Warto pamiętać, iż nie zawsze źródło braku pociągu erotycznego przez mężczyznę jest jednoznaczne.

Dzień Dobry Pani,

Przyznaję, że trochę zaniepokoił mnie Pani zamysł (po)radzenia sobie z "problemem" poprzez (potencjalną) aplikację farmaceutyku.

Widzę, że ma Pani determinację do rozwiązania trudności.
Wierzę, że kocha Pani swojego Męża i dlatego zachęcałabym Panią do szczerej, otwartej i nie oceniającej rozmowy z Mężem,
o swoich potrzebach seksualnych, by zainspirować Męża, byście Państwo spróbowali urozmaicić swoje życie seksualne.

Istotnym jest, by do sfery seksualnej nie podchodzić zadaniowo, bardziej nastawiać się na zabawę, radość i fantazje, zapraszając Męża do takiej zabawy we dwoje, co miałoby (paradoksalnie) efekt relaksacyjny.

Domniemam, że w Państwa związku małżeńskim jest mowa o "seksie"
a nie o życiu erotycznym.
Sam seks jest aktem miłości fizycznej (zautomatyzowanym) charakteryzującym się sporą dawka egoizmu.
Natomiast tzw. życie erotyczne, to więź miłości psychicznej/duchowej między Partnerami, wskazującą na akceptację Partnera oraz na rozumienie Jego potrzeb i podążaniu za tymi potrzebami/pragnieniami.

Życie erotyczne wzmacnia związek oraz pielęgnuje i pogłębia relacje, nawet jeśli wyzwanie nie zostanie w całości rozwiązane.

Myślę, że rozmowa z Psychologiem byłaby dla Pani pomocna.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, w jaki sposób mogłaby Pani odnowić relację intymną w małżeństwie, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy