Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak często powinno się uprawiać seks?

Od 3 lat jestem w związku z mężczyzną. Od kilku miesięcy mieszkamy razem. Niedawno zaręczyliśmy się. Współżyjemy rzadko, zawsze to On mnie do tego namawia. Od początku czułam do seksu niechęć i obrzydzenie. Zgadzam się na seks z miłości, bo przecież miłość to sztuka kompromisu, a poza tym On mówi o skutkach negatywnych braku seksu, o tym jak źle się bez niego czuje. Nie chce go krzywdzić więc godzę się na seks, jednak nie czerpię z niego przyjemności. Czasami zastanawiam się czy mojemu narzeczonemu zależy bardziej na mnie, czy na seksie - czy seks, a właściwie jego brak prowadzi do jakiś skutków ubocznych? Czy seks ma wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój? Jak często powinno się uprawiać seks?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Gdy facet nie ma ochoty na seks

Powszechnie panującym mitem jest to, że mężczyzna zawsze ma ochotę i zawsze jest w stanie uprawiać seks. Problemy hormonalne, stres, zaburzenia seksualne ? to niektóre przyczyny, które mogą powodować spadek libido. Warto pamiętać, iż nie zawsze źródło braku pociągu erotycznego przez mężczyznę jest jednoznaczne.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Seks jest potrzebny ludziom w celu rozmnażania się oraz utrwalania relacji. Warto jednak pamiętać, że nie ma normy, jaką należy "wypracować" w ciągu roku czy miesiąca.
Ilość kontaktów erotycznych jest indywidualną potrzebą każdego człowieka. Dlatego może mieć Pani inne potrzeby seksualne niż Pani partner. Jednak różnice w potrzebach seksualnych często prowadzą do nieporozumień i problemów w relacji z partnerem. Warto na ten temat rozmawiać i wyjaśniać sobie, co takiego dzieje się między Wami. Pani partner może czuć się odrzucony przez Panią, bo nie ma Pani ochoty na seks. Dlatego tak ważne są wspólne rozmowy na temat seksualności i potrzeb w tym zakresie.
Niepokojące jest natomiast to, że nie czerpie Pani przyjemności z seksu i zmusza się do niego. Warto zgłosić się z tym problemem do seksuologa.

Pozdrawiam 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy