Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić, by mąż chciał częściej uprawiać ze mną seks?

Co mogę zrobić,by mąż chciał częściej uprawiać ze mną seks?Dla niego raz w tygodniu to jest często i nie widzi problemu.Chyba z nim coś jest nie tak.Czy to oznacza,że może być na coś chory?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Seks w dziwnych miejscach

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Każdy człowiek ma nieco inne libido, nieco inną seksualność - to naturalne. Niektórzy uprawiają seks codziennie - inni co kilka tygodni, i żadna z tych potrzeb czy zwyczajów nie musi świadczyć o zaburzeniach, czy chorobach.

Oczywiście, sytuacją idealną byłoby, gdyby w pary wiązały się osoby o bardzo podobnych potrzebach seksualnych. Często jednak tak się nie dzieje i zadaniem większości par i małżeństw jest poszukiwaniu kompromisu.

Istnieją choroby i zaburzenia zdrowotne, a także sytuacje i problemy życiowe czy w relacji partnerskiej, którą mogą powodować spadek libido. Aby je zdiagnozować i zrozumieć konieczna jest jednak dłuższa osobista rozmowa w gabinecie, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam, jeżeli ktoś ma ochotę na seks raz w tygodniu i to mu wystarcza to zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest chory.Natomiast Pani czuje się sfrustrowana w tej relacji i z tego względu należy rozważyć wspólną konsultację u psychologa seksuologa, ale mąż oczywiście musiałby wyrazić na to zgodę. Generalnie w związku osób o różnych temperamentach, którzy chcą pozostać w relacji, wskazane jest dążyć do kompromisu. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy