Brak pociągu do seksu u 21-latki

Witam ! Mam dopiero 21 lat , jestem kobietą , i niestety nie czuję żadnego pociągu do seksu co pogarsza moje relacje z narzeczonym . Czym może być to spowodowane i czy istnieje jakiś sposób na poprawę chęci do uprawiania seksu? Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Brak potrzeb seksualnych może wynikać z różnych przyczyn, zarówno naturalnie niskiego poziomu libido (ludzie różnią się między sobą pod tym względem, tak samo, jak wieloma innymi cechami), jak i zaburzeń hormonalnych czy młodego wieku i tzw. zespołu nierozbudzenia seksualnego.
Dla bardzo dużej grupy kobiet, odkrywanie i tworzenie swojej seksualności jest procesem - zarówno samodzielnym, jak i w relacji z partnerem (być może jest możliwe zmienić coś w Państwa współżyciu, tak aby było ono dla Pani bardziej interesujące i przyjemniejsze?).
Proszę osobiście skonsultować się psychologiem seksuologiem i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Możliwe, że pomimo posiadania narzeczonego, nie czuje się Pani psychicznie gotowa do uprawiania seksu. Warto byłoby skonsultować się z seksuologiem, by przyjrzeć się swojej seksualności.

Pozdrawiam.