Brak odczuwania chęci do seksu

mój problem polega na tym że nie ma pociągu seksualnego. sex dla mnie mógłby nie istnieć. kiedy zaczęłam współżyć było ok. z czasem zaczęła odchodzić mi ochota. gdy teraz się zmuszam często jest tak że odczuwam ból podczas stosunku. przez to rozwala mi się 5 letni związek. chcę dodać że jestem bardzo młoda. mam 20 lat. wyczytałam ostatnio w internecie że mogę być aseksualna? czy to prawda? i gdzie mogę szukać pomocy. u seksuologa czy psychologa?

Dzień dobry!

Warto skonsultować się zarówno z lekarzem seksuologiem, jak i psychologiem seksuologiem. Przyczyny braku ochoty na seks, niechęci do seksu i bolesności stosunków mogą być bardzo różne - zarówno raczej o charakterze medycznym, jak i raczej o charakterze psychologicznym. W zależności od diagnozy, pierwszych hipotez, jaki czynniki mogą mieć największe znaczenie dla Pani seksualności - dalsze leczenie/ terapię/ kontakt mogłaby Pani mieć np. z lekarzem seksuologiem, z lekarzem endokrynologiem, z lekarzem ginekologiem, czy z psychologiem psychoterapeutą.

Nie ma powodów podejrzewać, że jest Pani osobą aseksualną. Jest to możliwe, ale nie bardzo prawdopodobne.

Pozdrawiam!