Brak chęci na seks u 22-latki

Witam mam na imie Ania i mam 22 lata. Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic. Jestem mama prawie dwu letniej dziewczynki jestem jeszcze w miare mloda a zadko kiedy chce mi sie uprawiac sex co moge zrobic by znow miec chec na niego tak jak przed ciaza.Prosze o pomoc .Z gory dziekuje

Witam

Z tym problemem boryka się wiele matek i tak jak Pani poszukują porady.Aby jej udzielić musiałabym poznać więcej szczegółów a to na forum jest niemożliwością.Dlatego proszę umówić się osobiście do seksuologa w miejscu zamieszkania. powodów tej sytuacji może być wiele i warto aby je wszystkie omówić ze specjalistą. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Potrzeba seksu u kobiet wiąże się zwykle z posiadaniem partnera i - jeśli związek jest satysfakcjonujący - to on jest pożądanym "obiektem". Jeśli partnera, czyli "obiektu" nie ma, apetyt na seks jest po prostu mniejszy.
Inną przyczyną może być fakt, że jest Pani młodą mamą, co wiąże się z obciążeniem związanym z opieką nad dzieckiem, co skutkuje zmniejszeniem potrzeby uprawiania seksu. Zdarza się też, że małe dziecko potrafi odwrócić uwagę kobiety od świata i przede wszystkim od partnera, co również wiąże się z brakiem ochoty na seks.
Prawdopodobne przyczyny swojego stanu może Pani poznać konsultując się z psychologiem bądź seksuologiem.

Pozdrawiam