Brak odczuwania przyjemności z seksu po porodzie

Witam mam powazny problem. Urodzilam kilka lat temu dziecko i jestem tam bardzo luzna, nie odczuwam zadnej przyjemnosci w czasie seksu i dlatego zadko sie kocham. Dodam, ze przed ciaza robilam to bardzo czesto. Mam 28 lat. Pomocy

Dzień dobry!

Warto osobiście skonsultować się z lekarzem ginekologiem, aby ocenić, jak duże są zmiany w funkcjach pochwy po porodzie (badanie ginekologiczne) i jakie są możliwości zmiany - np. ćwiczenia mięśni Kegla, zabiegi ginekologii estetycznej itp.

Zmiany w odczuwaniu przyjemności seksualnej mogą także wiązać się np. ze zmianami hormonalnymi czy kondycją psychiczną, emocjonalną lub partnerską, co także warto przeanalizować w osobistej rozmowie z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Witam, jeżeli kilka lat po porodzie nie wrócił Pani apetyt na seks a zmiany w obrębie pochwy nie cofnęły się i uniemożliwiają satysfakcję, uważam za konieczne skonsultowanie się z ginekologiem - który oceni czy rzeczywiście pochwa jest zbyt "luźna", mięśnie osłabione i zasugeruje co z tym fantem można zrobić oraz z lekarzem seksuologiem, który z kolei zbada i zaproponuje podstępowanie farmakologiczne w odpowiedzi na ewentualne np zmiany hormonalne czy inne uwarunkowania Pani stanu a także z seksuologiem psychologiem, który zajmie się aspektami psychologicznymi radykalnego obniżenia libido.Pozdrawiam