Wewnętrzna blokada przed seksem u 22-latki

witam! mam problem z sexem mam 22 lata i nigdy tego nie roblam. wciąż się tego w pewien sposób boje, w pewien sposób odrzuca mnie to (m.inn przez zapach itp) a w pewien sposób ogóle nie mam na to ochoty... mam partnera od dłuższego czasu i szczerze nie robiąc tego czuje się jakaś inna, dziwna... wszyscy to robią.. a ja mam jakąś wewnętrzną blokadę . chciałabym by było normalnie . Próbowalam kilka razy się przekonać ale bez efektu. Jak probujemy to bol jst jakis silny i od razu chęci odchodzą.

Dzień dobry!

Nie istnieje wzór "normalności". Jest możliwe, że Pani gotowość do współżycia naturalnie przyjdzie z czasem. Pewien poziom obawy przed nowym jest naturalny i dotyczy wszystkich ludzi.
Mówi Pani jednak o "strachu", "odrzuceniu", "wewnętrznej blokadzie" i silnym bólu, co sugeruje konieczność osobistej konsultacji z psychologiem seksuologiem, aby odkryć przyczyny takich trudności i zapobiec ich narastaniu i utrwalaniu się, aby w przyszłości mogła Pani prowadzić udane życie seksualne - takie, jakiego będzie Pani potrzebowała i na jakie świadomie się Pani zdecyduje.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Koncepcja uprawiania seksu dlatego, że "wszyscy to robią" nie jest najlepsza. Dodać można, że z całą pewnością część z tych "wszystkich" wyłącznie mówi o uprawianiu seksu.
Zwykle współżycie rozpoczynają osoby, które czują wewnętrzną tego potrzebę, wynikającą zarówno z zaspokojenia potrzeby seksualnej, jak i innego doświadczenia bycia z partnerem. Najwidoczniej, pomimo Pani wieku, nie czuje się Pani jeszcze gotowa na współżycie i tyle.
Jeżeli jednak chciałaby się Pani bardziej przyjrzeć swojej sferze seksualnej, zachęcam do konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.

Witam,
Być może nie jest jeszcze Pani na to gotowa. Myślenie, że "wszyscy to robią" oraz, że "być może powinna Pani uprawiać seks ze względu na Pani partnera" wprowadza tylko napięcie, które wcale nie pomaga w osiągnięciu satysfakcji. Zamiast zamartwiać się z powodu braku ochoty i objawów wokół seksu może warto w pierwszej kolejności zaakceptować to, że sfera ta będzie się u Pani rozwijać stopniowo i wolniej. Nie ma w tym nic złego. Seks to nie tylko sam stosunek, ale przede wszystkim przyjemność i bliskość między partnerami. Więc może warto zacząć jest stopniowo - bez założenia do czego ma prowadzić zbliżenie. Rozpocząć o rozmowy o tym z partnerem, bliskości z nim, całowania i stopniowych pieszczot - tak aby powoli mogła Pani sprawdzić co jest dla Pani bezpieczne i przyjemne.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska