Brak potrzeby seksu w związku

Witam, mamy razem z chłopakiem problem. Jesteśmy szczęśliwą parą od pół roku, wszystko nam się układa, prócz współżycia. Na początku było w porządku, ale dopóki mieliśmy problem, z tym, że możliwie mogłam być w ciąży, zaprzestaliśmy współżycia. I od tamtego czasu mój partner nie odczuwa potrzeby seksu. Jak sobie z tym poradzić?

Witam
Prosze się udać razem z partnerem do seksuologa. Czasem strach przed ciążą może powodować pojawienie się zaburzeń seksualnych typu brak potrzeb seksualnych, zaburzenia erekcji. Problem może minąć sam po jakimś czasie, ale z założeniem, że nie będą Państwo unikać życia seksualnego.
Pozdrawiam B.K.

Witam,

Przede wszystkim zachęcam do tego aby na ten temat rozmawiać. Kiedy zostajemy z problemem samemu nasze myśli kreują różne scenariusze co prowadzi w nas do wzrostu poczucia niepokoju i frustracji w związku. To natomiast jeszcze bardziej wpływa na tworzenie się niewidzialnego muru między partnerami.
Warto byłyby, aby powiedziała mu Pani jak się z tym czuje - jednak należy zwrócić uwagę aby nie robić tego w sposób obwiniający. Seks jest obszarem bardzo wrażliwym - z jednej strony zbliża ludzi z drugiej może rodzić wiele niepokoju. Być może Pani partner przestraszył się i zablokował w związku ze zderzeniem się jaką odpowiedzialność niesie za sobą życie razem.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska