Brak seksu z partnerką

Jestem w 6-letnim związku, oboje mamy po 25 lat. Problem, który mi doskwiera to brak seksu. Dbam o siebie, staram sie prowadzić aktywny tryb życia - 3 razy w tygodniu siłownia- moje libido jest dosyć wysokie. Moja partnerka wykazuje ochotę 1, góra 3 razy w miesiącu, co jest dla mnie zbyt rzadkie, dlatego coraz częsciej moje potrzeby zaspokajam filmami porno, choć to złe rozwiązanie. Wielokrotnie były rozmowy, kłótnie, by coś zmieniła w tym temacie, ale nic nie pomaga. Czy można coś z tym zrobić?

Witam,
Jesli, jak pan pisze rozmowa z partnerką nie pomogła, to może spróbujecie państwo wybrać się do specjalisty, który zajmuje się sprawami seksu, czyli do seksuologa.
Pozdrawiam

Witam,
Tak, seks jest ważnym obszarem w każdym związku. Dlatego ważne, abyście Państwo sprawdzili z czym głównie wiąże się taka częstotliwość współżycia. Czy zawsze tak, było? czy to trwa od pewnego czasu? Możecie Państwo skorzystać z psychoterapii pary, aby szczerze porozmawiać o związku i o tym, czy tylko dla Pana jest to problem czy dla dziewczyny też.
Jeśli dziewczyna uznałaby, że problem jest po jej stronie, to wtedy polecałabym jej psychoterapie indywidualną, aby miała możliwość przyjrzenia się swojej seksualnością i swoimi potrzebami. Ważne, abyście oboje czerpali satysfakcję z seksu. Zachęcam do szczerej rozmowy bez oceniania, a z poszukiwaniem rozwiązań. Powodzenia

Witam,

Potrzebna jest szczera rozmowa o potrzebach, ale również i umiejętność słuchania. Libido u kobiet jest bardziej skomplikowane pod względem psychologicznym niż u mężczyzn, stąd może być dużo przyczyn mniejszych potrzeb seksualnych, jeśli oczywiscie nie wynikaja one najpierw z przyczyn stricte medycznych. Podstawowe pytanie: czy taka sytuacja była od początku związku czy nagle, ktoś z Państwa zmienił swoje zachowanie jeśli chodzi o sfere seksualną. Jeśli nie pomoże szczera rozmowa w rozwikłaniu problemu, radziłabym udac się do psychologa razem, aby móc ustalić, gdzie jest źródło "niezgodności". I drugie pytanie: czy Pana partnerka, czuje potrzebę zmiany?

Jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb przez pornografię - jest to metoda, która na dłuższą metę sprowadza do powstania uzależnienia i późniejszym problemów z osiąganie satysfakcji seksualnej podczas normalnego współżycia. Tym bardziej warto rozwiązać problem razem z partnerką.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek