Facet 22 lata i brak ochoty na seks - czy to normalne?

Jestem kobietą, mam 21 lat i od półtora roku jestem z o rok starszym facetem. Bardzo się kochamy, on troszczy się o mnie i opiekuje się mną, nasz związek nie należy jednak do spokojnych - przede wszystkim przez kompletną niechęć do współżycia, którą czuje mój mężczyzna od 11 miesięcy!!! Od siedmiu miesięcy nie uprawialiśmy seksu ani razu... Brak ochoty na seks pojawił się nagle. Mam pewność, że mój chłopak mnie nie zdradza, jestem atrakcyjna, więc to, że przestałam mu się podobać odpada. Najgorsze jest jednak to, że on po prostu "nie czuje potrzeby współzycia", po prostu "mu się nie chce i nie wie, kiedy mu się zechce", jednak z tego co wiem, nie czuje się z tym źle - nie przeszkadza mu to, bo "już tak wcześniej miał". Proszę o pomoc, nie wiem co robić, gdzie się z tym udać. Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, gdzie mężczyzna ma 22 lata i przez tak długo kompletnie nie ma ochoty na seks! Proszę o pomoc.

Witam!

Zmniejszenie się ochoty na seks u Pani partnera może być wywołane wieloma czynnikami - zarówno zewnętrznymi, jak i psychicznymi. Zaburzenia sfery seksualnej mogą być związane z rozluźnieniem więzi pomiędzy Wami, problemami w pracy, w rodzinie, chorbą somatyczną, stresem, itp.

Warto, żeby porozmawiała Pani ze swoim partnerem o trudnościach i problemach. Będzie Pani miała szansę poznać i zrozumieć przyczyny jego zachowania. Uważam także, że dobrą formą poprawy sytuacji będzie terapia seksuologiczna lub terapia dla par. Z takimi trudnościami powinniście Państwo walczyć wspólnie, ponieważ dotyczą obojga. Pomoc terapeuty może być niezbędna do poprawy sytuacji i dotarcia do podłoża problemu.

Pozdrawiam