Brak ochoty na seks a ciągła potrzeba bliskości

Moim problemem jest to iż w ogóle nie mam ochoty od dłuższego czasu na seks. Kocham mojego partnera i odczuwam ciągłą potrzebę jego bliskości jednak ostatnio wystarcza mi przytulenie itd.. Nie mam zupełnie ochoty na seks, nie odczuwam przyjemności a czasem sprawia mi ból. Mam suchą pochwę.. Czy to może wiązać się z tym, że ma sporą niedowagę ? (42 kg przy wzroście 164 ) Oczywiście staram się teraz przytyć. Od czego to może być zależne(ta niechęć do seksu)? Jak można temu zaradzić ?

Dzień dobry.

Trudno drogą internetową stawiać diagnozy w oparciu o Pani opis. Przyczyn braku ochoty na seks może być wiele. Zwykle mają związek z czymś niepożądanym w związku, czasem z niepełną gotowością do współżycia, niekiedy zaś wynikają np. z braku doświadczenia partnera. Wspomniana niedowaga może mieć również pośredni wpływ na Pani libido, chyba, że była Pani taka szczupła "od zawsze".
Tak czy inaczej - warto byłoby skorzystać z konsultacji seksuologicznej bądź psychologicznej.

Pozdrawiam.

Spadek libido może być wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej związanej ze zbyt niską wagą. Warto także skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć inne zaburzenia- np związane z tarczycą.Jeśli wykluczone zostaną somatyczne przyczyny zaburzeń, bedzie to oznaczało ich psychologiczne podłoże (lęk, trudności relacyjne, wstyd czy inne trudności emocjonalne)- wówczas pomocny bedzie psycholog.