Brak ochoty i potrzeb zbliżenia z partnerką

Ile razy w miesiącu zdrowy facet powinien uprawiać / chcieć sex? Niewiem jak sformułować pytanie. Moj facet coraz rzadziej chce sexu, woli nawet ręką jak mu zrobię. Niewiem czy to z lenistwa . Ze nie wspomnę o tym że sex jest zawsze w tej samej pozycji. Jestem załamana. Czy z nim jest cos nie tak? Próbowałam z nim rozmawiać... On mówi ze nie potrzebuje tyle sexu co ja, ale zawsze to ja robię pierwszy krok :( a jak zostaje sam to zawsze sie znajdzie ochota na porno i masturbacje:/

Dzień dobry.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną niechęci u Pani partnera może być Pani, a właściwie Pani "wzmożona" chęć uprawiania seksu. Najwidoczniej partner odczuwa, że nie jest w stanie Pani zaspokoić, z tego tytułu unika kontaktów seksualnych. Możliwe też, że odczuwa różnego rodzaju "męskie" kompleksy. Jak jednak sama Pani pisze, nie rezygnuje z zaspokajania własnego popędu poprzez masturbację - zarówno w Pani wykonaniu, jak i własnym, co nie do końca z kolei świadczy o jego niskim libido. Faktem jest też, że masturbacja jako taka jest po prostu "łatwiejsza", a Pani partner nie musi się dodatkowo zajmować Panią, więc Pani przypuszczenie o lenistwie jest również prawdopodobne.
Sugerowałbym w tej sytuacji konsultację seksuologiczną. Oczywiście we dwoje.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Zdrowa osoba może potrzebować aktywności seksualnej zarówno codziennie, jak i raz w miesiącu. Nie istnieją tu żadne sztywne normy.
Wspomina Pani jednak, że Pani partner jest aktywny seksualnie, ma potrzeby seksualne, realizuje je jednak w inny sposób (np. masturbacja, pornografia). Jednocześnie współżycie w związku powtarza się według ubogiego schematu.
Nie jest możliwe odgadnąć, jaka jest tego przyczyna. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz poznanie stanowiska samego partnera.
Zachęcam do wspólnej konsultacji z terapeutą par (jeśli to możliwe, terapeuty będącego jednocześnie seksuologiem). W razie braku gotowości partnera, może Pani także indywidualnie skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!