Brak ochoty na seks u 19-latki

Od pewnego czasu nie mam ochoty kochania się z partnerem. W ogóle nie odczuwam potrzeby do jakich kolwiek zbliżeń. Żadne jego sposoby na podniecenie mnie nie działają. A jak już dojdzie stosunku to nie mam ani jednego orgazmu . Napokmnę, że kiedyś przeżyłam dużo stresu z tego powodu bo były chłopak mnie bardzo zranił (pod wzgłdem seksu) oraz choruję na tarczycę. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Czy coś jest z moim organizmem nie tak czy coś coś jest z moją psychiką ? Proszę o radę :)

Dzień dobry!

Wspomina Pani o dwóch możliwych źródłach, z których obydwa mogą być istotne. Na seksualność, w tym libido, wpływają zarówno dotychczasowe doświadczenia seksualne, jak i zaburzenia hormonalne. Nie jest możliwe odgadnąć, która z tych przyczyn jest w Pani sytuacji "ważniejsza" - ma większy wpływ, a także czy nie występują jeszcze innych (których akurat obecnie nie domyśla się Pani) bez dłuższej osobistej rozmowy, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenia badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!