Brak potrzeby seksu i podniecenia

Mam 22 lata i jestem lesbijką. Nie pociąga mnie sex do mężczyzn ani sex do kobiet. Gdy dotykam swoją kobiete nic nie czuje, nawet przy dotykaniu pośladków i jej piersi... czy jestem aseksualna. Nie chce sprawić jej tym przykrości ani stracić jej z tego poowdu czy mogę coś z tym zrobić |?

Może tak być, iż Pani niechęć/brak ochoty do zbliżeń intymnych wynika z aseksualności. Jednakże może mieć to również inne przyczyny - jak wyparcie popędów, wyuczone tłumienie strefy impulsów i popędów, wyuczony styl myślenia na temat seksualności itd. O tym jakie są źródła Pani braku chęci może najlepiej orzec specjalista (psycholog-seksuolog), który po osobistym spotkaniu będzie miał więcej informacji na Pani temat. W formie porady online wszelkie hipotezy będą tylko gdybaniem.
Polecam zatem udać się na konsultację do seksuologa, który pozna problem i będzie mógł również zaproponować metody jego rozwiązania najlepiej dostosowane do Pani.
Co jest teraz najważniejsze, to do niczego się nie zmuszać. Gdy zacznie Pani zmuszać się do zbliżeń, bo "może to pomoże" prawdopodobnie takie działanie przyniesie całkowicie inne skutki. Polecam porozmawiać otwarcie z partnerką o swoich przekonaniach i odczuciach - na pewno pozwoli to pani zachować większy spokój. Powodzenia.

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty (jeśli to możliwe psychoterapeuty seksuologa) w swojej okolicy.

Pozdrawiam!