Czy mogę być osobą aseksualną?

Witam mam 22 lata od 2,5 roku mam stałego partnera mieszkamy ze soba, wydaje mi się że jestem aseksualna nie czuje pociągu seksualnego ani do obecnego parnera ani nie czułam go w stosunku do poprzednich seks może dla mnie nie istniec, kocham swojego chłopaka i dogadujemy się niestety ten problem utrudnia już mi życie dodam że nigdy nie miałam orgazmu

Mgr Marlena Ĺempicka

Dzień dobry,
Jak najbardziej istnieje możliwość, że jest Pani osobą aseksualną. Wskazuje na to przede wszystkim stwierdzenie, że seks mógłby dla Pani nie istnieć. Pisze Pani również o braku orgazmu, ważne jest również to, czy kiedykolwiek była Pani zainteresowana swoim ciałem pod kątem odnajdywania jakiejś miłej stymulacji.
Zachęcam również do porozmawiania na ten temat przy okazji najbliższej konsultacji ginekologicznej, ponieważ być może warto sprawdzić poziom hormonów płciowych i upewnić się czy wszystko z nimi w porządku.
Pozdrawiam serdecznie,
Marlena Łempicka

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że praca nad seksualnością (joga, medytacja, taniec brzucha, relaksacja) byłyby dla Pani jako pomocne...

Z mojej strony również zachęcam Panią do zwyczajnej rozmowy z psychologiem, by mogła Pani dotrzeć do przyczyny braku doznań u Pani.
Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani radości w bliskości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Fakt, że Pani „nie czuje pociągu seksualnego”, absolutnie
nie jest wystarczający do określenia Pani orientacji
seksualnej czy też do stwierdzenia aseksualności.
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, sytuacje?
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałabym
poznać więcej szczegółów, np. czy wydarzyło się w Pani życiu
coś szczególnego lub traumatycznego, jaki styl życia Pani prowadzi,
jakie są Pani potrzeby, oczekiwania, marzenia… itp.
Ponieważ seksualność człowieka jest ściśle powiązana
z jego psychiką, należałoby najpierw dotrzeć do przyczyn
Pani braku zainteresowania seksem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Przyczyną mogą być też np. trudne doświadczenia
w przeszłości, np. śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców….
Na seksualność człowieka mogą mieć wpływ
również zaburzenia nerwicowe, stres lub depresja.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę Pani dysfunkcji seksualnej
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychoterapeutą
lub z seksuologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry.

Proponuję wizytę u "specjalisty od seksu", czyli seksuologa, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam,
D.Pysz-Waberski