Aseksualna 35-latka a konieczność leczenia

Mam 35 lat i jestem aseksualna. Od młodych lat nie mam wcale ochoty na seks, nic mnie seksualnie nie pociąga, nie mam żadnych marzeń i nie uprawiam masturbacji. Mój organizm nie ma zapotrzebowania na seks. Moja ginekolog mówi że jest to nie zdrowe i nie normalne, że natura tak to reguluje, że zdrowy organizm potrzebuje tego. Muszę się podać leczeniu? Jestem taka szczęśliwa i czuje się dobrze.

Dzień dobry!

Jeśli brak potrzeb seksualnych w żaden sposób nie utrudnia, nie komplikuje Pani życia, nie powoduje Pani cierpienia - nie ma konieczności, obowiązku leczenia.
Być może warto jednak skorzystać z konsultacji seksuologicznej, aby przeprowadzić podstawowe badania. Być może Pani brak zainteresowania seksualnością nie jest aseksualnością (która przez część specjalistów uznawana jest za jedną z orientacji seksualnych, w związku z czym nie wymaga żadnej interwencji), ale utratą potrzeb seksualnych na skutek jakiś wydarzeń lub innych problemów zdrowotnych.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Jeżeli czuje się Pani szczęśliwa i jest Pani dobrze, nie ma powodu, żeby na siłę zmieniać ten stan, tylko dlatego, że komuś innemu wydaje się to nie do przyjęcia.

Pozdrawiam.