Potrzeba bycia zdominowanym przez partnerkę

Mam takie dziwne potrzeby seksualne mianowicie przegrywanie bycie poniżanym zdominowanym i zniewolonym przez kobietę i teraz tak czy jeśli będę te fantazje spełniał czy to z partnerką odpowiednią czy poprzez masturbacje to czy to mi pomoże w psychice ponieważ teraz nie bardzo spełniam te potrzeby i mam np podświadomą chęć przegrywania ogólnie w życiu która rzutuje na rzeczywistość

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą preferencjami seksualnymi. Niekiedy są to właśnie potrzeby masochistyczne. To, czy i w jaki sposób je realizować - co przyniesie szczęście, spełnienie - jest zawsze indywidualną decyzją, własnym wyborem, a także porozumieniem z partnerem/ partnerką. Jeśli Pana potrzeby seksualne są dla Pana niejasne, niezrozumiałe, budzą wątpliwości - właściwą drogą jest osobista konsultacja psychologiczna-seksuologiczna.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Na podstawie opisu trudno sądzić, czy Pana życiowa postawa wywołuje potrzebę bycia poniżanym również w seksie, czy też jest odwrotnie - to znaczy, że Pana potrzeby seksualne przekładają się na ogólną życiową postawę.
Tak, czy inaczej - nie wydaje się, by spełnianie powyższych fantazji mogło Panu dopomóc, skoro - jak sam Pan pisze - pogłębiają tylko chęć bycia "życiowym przegranym". Warto natomiast przyjrzeć się sobie podczas konsultacji i terapii psychologicznej, dzięki której mógłby Pan odnaleźć pierwotną przyczynę potrzeby bycia poniżanym.

Pozdrawiam.