Chęć zmiany preferencji seksualnych u 23-latka

Chęć zmiany preferencji seksualnych Od wielu lat fantazjowałem o tym, by skopała mnie jakaś dziewczyna. Podobały mi się także stopy, rajstopy i niektóre buty. Z czasem, oraz dostępem do internetu stawało się to bardziej intensywne i coraz częściej o tym myślałem. W wieku 18-19 lat potrafiłem nie myśleć o tym podczas stosunku. Obecnie, nawet myślenie nie pomaga. Nie mogę tego zaakceptować. Chcę żyć normalnie i cieszyć się seksem. Mam dość szukania 'domin'.Czy można mi jakoś pomóc? W jaki sposób?

Dzień dobry!

Ludzka seksualność jest barwna i różnorodna. Także fetyszyzm lub skłonność do dominacji lub uległości jest naturalną częścią seksualności wielu ludzi.
Niekiedy możliwe jest wprowadzenie zmian, odchodzenie od swoich preferencji i nauka czerpania satysfakcji z "klasycznego" stosunku. Często jednak terapia opiera się także o akceptację siebie i swoich potrzeb, lepsze ich zrozumienie i poszukiwanie kompromisu, wprowadzanie elementów swoich potrzeb we współżycie w związku.
Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa oraz psychoterapeuty seksuologa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Różnorakie fantazje, dodatkowo poparte obrazkami i filmami z Internetu rzeczywiście potrafią sporo "namieszać" w głowie - szczególnie młodych ludzi. W przypadku opisanym przez Pana przyczyny mogą leżeć nieco głębiej, a fantazje i nakręcanie się filmikami z sieci mogą być dodatkowymi "katalizatorami".
Sugerowałbym konsultację seksuologiczną oraz prawdopodobnie podjęcie terapii, podczas której mógłby Pan odnaleźć przynajmniej źródło potrzeby bycia poniżanym przez kobiety.

Pozdrawiam.