Jak zmienić preferencje seksualne mojego chłopaka?

Witam! Mam 20 lat i jestem w związku z moim chłopakiem od 3 lat. Półtorej roku temu wyszła na jaw tajemnica,o której dotychczas nie wiedział nikt. Związane to jest ze sferą seksualną i jego preferencjami. Nie mogę zaakceptować tej rzeczy, chociaż próbowałam już wielokrotnie jednak nigdy nie udalo mi sie to w pelni. Obiecywał mi ze postara sie to zmienic, lecz ostatnio wyznal, że nie ma takiej mozliwosci. Ja tez nie dam rady dluzej z tym zyc. Kocham go bardzo i nie chce sie rozstac. Co robić?

Dzień dobry.

Nie napisała Pani nic o tajemniczych preferencjach Pani chłopaka, toteż trudno się szczegółowo odnieść do problemu.

Warto jednak przypomnieć, że wg ICD-10, czyli międzynarodowej klasyfikacji, obowiązującej również w Polsce, wyróżnia się następujące zaburzenia preferencji seksualnych (tzw. parafilii): fetyszyzm, transwestytyzm fetyszystyczny, ekshibicjonizm, voyeuryzm, pedofilę i sadomasochizm. Zachowania charakterystyczne dla niektórych z ww. wymienionych są w polskim prawie traktowane jako przestępstwo.

Niestety, mało prawdopodobne jest, by osoby cierpiące na poszczególne zaburzenia potrafiły sobie samodzielnie z nimi poradzić. Ich terapia jest z kolei niezwykle trudna i w zasadzie mało skuteczna. Zdarza się też, że partnerzy osób z zaburzeniami preferencji seksualnych, nie chcąc kończyć związku, godzą się na nie, włączając je do własnego "erotycznego" repertuaru.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie precyzuje Pani, jakiego rodzaju preferencje chłopaka są dla Pani nie do zaakceptowania, a to istotna informacja. Generalnie preferencje seksualne - w medyczno-psychologicznym rozumieniu tego pojęcia - są stałe dla dorosłego człowieka i próby zmiany zazwyczaj nie są możliwe. Pod pojęciem nietypowych "preferencji seksualnych" mówimy np. o ekshibicjonizmie, fetyszyzmie, masochizmie lub (jako o jednym z najpoważniejszych zaburzeń) pedofilii.
Różny jest jednak stopień "nasilenia" nietypowych preferencji u różnych mężczyzn i często istnieje możliwość np. wmontowywania elementów fetyszu w życie seksualne pary. Możecie jako para podjąć terapię u psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!