Przebieranie się mężczyzny w damskie ubrania a konieczność terapii

Mój chłopak przebiera się w damskie ciuchy ok. 2 razy miesięcznie. Często, lecz nie zawsze wywołuje to u niego podniecenie. Nie jest to konieczne do uzyskania wytrysku, ale ułatwia go (w szczególności dotyk przez rajstopy). Nie identyfikuje się z płcią kobiecą, ale przebranie sprawia mu przyjemność. Kiedyś przebranie kończyło się masturbacją, teraz na moją prośbę jest inaczej. Czy powinniśmy to leczyć?

Witam
Wszystko zależy od Państwa. Problem natury seksualnej zawsze jest problemem pary i jeśli obydwoje Państwo akceptują aktualny stan to nie trzeba niczego zmieniać. Natomiast jeśli jest to dyskomfort dla którejś ze stron to warto się udać do specjalisty, najlepiej seksuologa. Istnieje takie zaburzenie preferencji seksualnej jak transwestytyzm fetyszystyczny, dobrze jest zdiagnozować i nazwać problem.
pozdrawiam B.K.

Dzień dobry!

To zależy od odczuć Państwa obojga oraz samego partnera. Ludzka seksualność jest barwna i różnorodna.
Istnieje grupa mężczyzn, która ma podobne preferencje seksualne, ale nie odczuwa z ich powodu żadnego cierpienia czy dyskomfortu. Elementy fetyszyzmu, transwestytyzmu itp. wplatają w życie seksualne w związku i są osobami szczęśliwymi.
Jest jednak także grupa mężczyzn, która takich potrzeb u siebie nie rozumie, nie akceptuje, powodują one cierpienie, niechęć, a nawet nienawiść do samego siebie. Nie są także w stanie realizować z powodu tych preferencji udanego życia seksualnego. Niektórzy obawiają się także, że z powodu swojej seksualności wpędzą się w kłopoty, staną się zagrożeniem dla innych ludzi, złamią prawo lub skompromitują się życiowo. Osoby należące do tej grupy powinny skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!