Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fantazje erotyczne związane z dominacją kobiety

Mam pytanie natury seksualno psychologicznej mam w podświadomości najpewniej skutkiem jakiś wydarzeń z dzieciństwa takie przeszkadzajki coś co chce głęboko we mnie żebym przegrywał i przez to np. nie wychodzi mi rozmowa o prace mam też takie fantazje erotyczne że przegrywam z kobietą i jestem zdominowany teraz czy jeśli będę te fantazje realizował to czy w życiu nie będę miał takich dużych problemów bo będzie ta podświadoma chęć przegrywania zaspokojona czy może odwrotnie ?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Czy warto się przejmować kompleksami?

Proponuję podjąć psychoterapię która pomoże Panu przezwyciężyć podświadome lęki. Realizowanie fantazji nie będzie miało żadnego wpływu na Pana podejście do aspektów osiągania celów i realizacji założeń. Najwyraźniej Pana sposób myślenia przeszkadza Panu w samorealizacji. Psychoterapia pozwoli Panu ten sposób myślenia zmienić, przepracować lęki - a dzięki temu pomoże Panu osiągać obrane cele i kierunki działania. Fantazje erotyczne natomiast mogą powodować problemy w sferze seksualnej -o ile są one już na poziomie fetyszu bez którego satysfakcja seksualna nie jest osiągana. To też jest kwestia warta omowienia podczas spotkania z psychologiem. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Nie jest możliwe przewidzieć, czy i w jaki sposób zmieni się Pana codzienność pod wpływem realizowania potrzeb seksualnych o charakterze masochistycznym. Zdecydowanie warto jednak, aby te potrzeby stały się dla Pana nieco bardziej świadome, zrozumiałe i przemyślane.
Jeśli stwierdzi Pan, że Pana potrzeby mogą być zaspokajane w relacji seksualnej z partnerką - może Pan tego spróbować i obserwować siebie, jakie jest to dla Pana doświadczenie, jakie ma korzyści, a jakie minusy. Być może będzie to miało znaczący wpływ na inne (pozaseksualne) relacje - być może nie.
Ma Pan możliwość wpływu na swój sposób myślenia i swoje działania. Może być on większy, jeśli tak Pan zdecyduje i będzie nad tym pracował.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy