Czy fantazje o byciu nago publicznie są normalne?

Czy fantazje o byciu nago publicznie sa normalne? To jest ekshibicjonizm?

Niektórych nie powinno się rozbudzać i poświęcać im czasu, bo wzrastają w siłę i może pojawić się skłonność do ich realizacji, a to powoduje przykre konsekwencje.
Do takich zachowań zalicza się obnażalstwo.
Obnażanie się mężczyzn nasza kultura (i prawo) piętnuje i karze, natomiast społeczna tolerancja w stosunku do kobiet jest dużo większa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Ekshibicjonizm jest nie tylko parafilią diagnozowaną przez seksuologów (zaburzeniem, w którym jedynym lub głównym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest demonstrowanie swoich narządów innym ludziom, bez kontaktu seksualnego z nimi) ale także cechą, preferencją, która w różnych okolicznościach dotyczy różnych ludzi, nie tylko w kontekście seksualnym. "Ekshibicjonizmem" można nazwać też np. chęć publicznych zwierzeń, występów w mediach itp. W kontekście seksualnym każdy zdrowy człowiek ma w sobie cząstkę potrzeb ekshibicjonistycznych (podobnie jak np. cząstkę "podglądacza", ciekawskiego), które czasami realizuje. Czasami pragnienia te pozostają jednak tylko w sferze fantazji. Dłuższą rozmowę na ten temat oraz głębszą analizę Pana potrzeb można przeprowadzić osobiście z psychoterapeutą seksuologiem. Koniecznych jest więcej informacji dot. historii Pana życia, dojrzewania, aktywności seksualnych, relacji z ludźmi itp.

Pozdrawiam!