Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zainteresowania seksem po 40-tce

Mam fajną koleżankę ale powiedziała że ją sex nie interesuje. To dziwne bo ma 42 lata i jest sama. Jakie przeżycia mogły wpłynąć na brak jej zainteresowania sexem ? Nawet nie lubi czułości i całowania się.
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Trudno powiedzieć, możliwości jest bardzo dużo.
Może kiedyś sama Panu to powie, jeśli zechce...
Nie jest to ani dziwne, ani rzadkie...
Pozdrawiam. JW.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą i niektórzy po prostu nie mają tak dużego zainteresowania seksem i erotyką jak inni. Może to wynikać po prostu z cech osobowości. Tzw. aseksualiści uważają się za osoby całkowicie zdrowe i szczęśliwe, dla których seks nie musi jednak istnieć. Znacznie większą grupą są jednak osoby, które zrezygnowały, wycofały się z seksu np. z powodu nieudanego związku, zbyt długiego okresu abstynencji, przeciążenia organizmu innymi sprawami (np. pracoholizm), kryzysami życiowymi, traumami. Doświadczenia jak np. gwałt czy molestowanie w dzieciństwie zdarzają się, ale nie jest to nigdy pierwsza i najbardziej prawdopodobna opcja. Często niechęć do bliskości, intymności wiąże się z przyjętym wychowaniem, atmosferą domu rodzinnego itp. Może być też tak, że kobieta celowo powiedziała Panu te słowa, aby wywołać w Panu określoną reakcję - np. nie ma ochoty rozmów na intymne tematy, chce uniknąć flirtu z Pana strony lub wręcz przeciwnie, takimi słowami chciała ten flirt sprowokować.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy