Czy masturbacja oznacza zdradę?

Witam. Żyje z dziewczyną 1,5 roku uprawialiśmy już kilkanaście razy seks ale przez wiele lat masturbowałem sie moim zdaniem zbyt często.Teraz Po rozmowie z dziewczyną starałem sie z tym przestać, przez jakiś czas udawało mi się, jednak po jakims czasie znów na chwile wróciłem do tego. Ja uważam, że to nie jest nic złego jeśli nie robi się tego zbyt często. Moja dziewczyna uważa jednak inaczej. sprawia jej to problem. Uważa, że ją zdradzam w ten sposób. chciałem .

Nie jest to zdrada. Ale warto zastanowić się nad tym czego Panu brakuje w zbliżeniach z partnerką, że satysfakcję przynosi masturbacja. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Nie będzie tu jednoznacznej odpowiedzi..., istotna będzie jakość Waszej relacji erotycznej i seksualnej, jak również Wasze obustronne zadowolenie i satysfakcja z partnerstwa.
Jeśli natomiast Pana Dziewczyna wyraża wprost potrzebę o zaniechaniu, to należałoby
to rozważyć i być może zastanowić się, jak poprawić i może pogłębić Waszą relację, przede wszystkim erotyczną?

Bo seks i życie erotyczne to są dwie różne kwestie..
Seks jest aktem miłości fizycznej, w którym występuje dużo egoizmu i automatyzmu ze strony obu Partnerów.

Natomiast obszar erotyczny, to jest miłość psychiczna, jak i duchowa, których fundamentem jest akceptacja Partnera i i właśnie rozumienie potrzeb Partnerki...
Jest to również pielęgnowanie życia seksualnego, poprzez dobrą zabawę, spontaniczność, lekkość oraz dawanie przestrzeni by móc być sobą, czego serdecznie Panu życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, oboje Państwo spostrzegają tą sytuację inaczej, mają inne pojęcie na temat co jest zdradą a co nie. Dla Pana nie jest to zdrada, partnerka może poczuć się np. odrzucona. Proszę o tym porozmawiać, skorzystać z porady u seksuologa, psychologa.
Pozdrawiam serdecznie