Jak przekonać męża, że seks nie jest najważniejszy?

Jak przekonać męża że nie tylko sex się liczy? Maz od roku jest dla mnie zimny nie rozmawiamy nie przytulamy się ani całujemyJak mu się chce sex wtedy mnie tylko dotyka ale w piersi i wiadomo gdzie.. Nie istnieje dla niego jako człowiek Od pewnego czasu jest za granicą i chce tylko rozmów przez kamerkę... W wiadomym celu... A jak ja nie chcę bo ile można.. To obraża się i rozlacza czuje się jak prywatna... Prostytutka....zbrzydl mi już sex a co jeśli nie słucha?? Jak. Mówię czego potrzebuje? Jak ucieka w jakieś zajęcia albo twierdzi że mi się wiecznie nie chce... Bo tak na zimno bez uczuć nie potrafię a nasz sex też nie ma rewelacji.. Tylko 3minuty i koniec bo ważne że "spuścił z krzyża" a ja przyjemności nie miałam. A jakieś inne gierki już na mnie nie działają.. Ileż można... I wkurza mnie jak tylko gada o tym i wszystko do sexy porównuje a nie robi! Nie można dwa zdania zamienić żeby nie gadał durnych skojarzeń! Help!

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Mam mało danych..., nie napisała Pani, jak wyglądało wcześniejsze Państwa życie intymne/seksualne/erotyczne?

Temat postrzegam jako wielowątkowy, co wymagałoby dotarcia do prawdziwej przyczyny symptomatycznej.

Rozumiem Pani wątpliwości i w ślad za tym (domniemam) poczucie przedmiotowości u Pani.
Być może Pani Mąż nie jest świadomy ważności Pani potrzeb?
Być może są zniekształcenia w komunikacji między Państwem?
Być może taki mechanistyczny sposób zaspokajania swojej potrzeby seksualnej, jest sposobem radzenia sobie z trudnościami (m.in. pobyt za granicą?).

Chcę Pani powiedzieć, że ucieszyło mnie, że nie odpowiada Pani już bylejakość relacji seksualnej/intymnej i ma Pani prawo domagać się spełniania swoich potrzeb.

Relacja intymna/seksualna/erotyczna, by mogła być spełniona, jest potrzeba realizacji czterech aspektów osobowości:
1. fizycznej
2. emocjonalnej
3. umysłowej
4. duchowej
Są to zależne i współzależne jakości spełnionej relacji...

Podsumowując, zachęcałabym Panią do szczerej, otwartej i przede wszystkim nie oceniającej rozmowy z Mężem, by wspólnie zastanowić się nad ewentualną pracą rozwojową w związku/nad związkiem.
Optymalnym rozwiązaniem, byłoby podjęcie przez Państwa terapii małżeńskiej (do rozważenia).

Dodatkowo widziałabym celowość osobistej rozmowy Pani Męża z Seksuologiem.
Myślę, że przydatna byłaby dla Pani również zwyczajna rozmowa z Psychologiem.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Życzę Pani radości i spełnienia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605