Niechęć do zbliżeń z mężem

Witam mój problem polega na zbliżeniu z mężem jesteśmy razem 13lat 7po ślubie nie znoszę kiedy mnie dotyka jego pieszczoty na mnie nie działają zresztą są bardzo krótkie i dobrze bo seks szybciej się skończy zbliżenia są dla mnie straszne niewiem co robić czemu tak jest kiedyś było inaczej proszę o odpowiedź

Niestety odpowiedź na Pani pytanie "dlaczego tak jest" absolutnie wykracza poza ramy porady na portalu. Niestety bez szczegółowych informacji - o waszym związku, o Pani, o mężu, o pani przekonaniach na temat siebie i otoczenia itd - nic nie można stwierdzać. Trudnosci te mogą być bowiem wynikiem rutyny, która wdarła się w waszą relację (jak Pani pisze "kiedyś było inaczej"), jakichś obaw z Pani strony (kompleksy? strach przed bliskością? strach przed ciążą?), zmniejszonego poziomu libido itd. Bez podstawowych informacji mowienie co jest przyczyną jest jedynie gdybaniem. Polecam zatem udać się na spotkanie z seksuologiem, bądź psychologiem i z nim omówić ten problem. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Jak układa się Państwa relacja poza życiem seksualnym?
Jak ocenia Pani więź z mężem, wzajemną sympatię i przyjaźń, bliskość, zaufanie? Jak lubicie spędzać razem wolny czas, co Was łączy?

Czy mąż wie, że Państwa współżycie nie jest dla Pani przyjemne? W jaki sposób o tym rozmawiacie? W jaki sposób dotąd próbowaliście poprawić sytuację?

Czy odczuwa Pani potrzeby seksualne, chciałaby Pani prowadzić bardziej udane życie seksualne? Czy domyśla się Pani, co mogłoby się zmienić, aby seks z mężem był lepszy, przyjemniejsze, nie powodował u Pani takiego stresu?

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty w swojej okolicy.

Pozdrawiam!