Ciągła ochota na seks w 19. tc

Witam! Jestem w ciąży (19 tc) i mam ciągle ochote na seks czy coś jest ze mna nie tak? I co zrobić żeby mój mąż chciał się ze mną częściej kochać? Próbowałam już wszystkiego i jest mi z tym źle bo ja się staram a on ciągle mi odmawia a jak już się zgodzi to szybko szybko i kończy a ja mam niedosyt i jestem tym załamana co mam robić?

Dzień dobry.

Ciąża sama w sobie związana jest ze zmianami hormonalnymi, mogącymi skutkować też zmianą upodobań, huśtawką nastrojów, itp., itd. Możliwe więc, że ochota na seks w Pani obecnym stanie wynika właśnie z powyższego.
Warto również zauważyć, że będąc już w ciąży jest Pani też całkowicie wolna od ewentualnych obaw o zajście w ciążę, co - paradoksalnie - może być dodatkowym argumentem "motywującym" do intensywnych zachowań seksualnych.
Z kolei te same okoliczności mogą być przyczyną "niedomogów" męża, który może odczuwać np. podświadomy lęk przed "uszkodzeniem" dziecka w trakcie stosunku, co może wyjaśniać jego niechęć i przedwczesny wytrysk, który zwykle wywoływany jest przez zbytnią nerwowość "w trakcie".
Nie napisała Pani też, jak wyglądało wasze współżycie przed Pani ciążą, co mogłoby rzucić więcej światła na opisany problem.
Sugerowałbym w tej sytuacji dalsze podejmowanie rozmów z mężem, jednak nie w formie nakłaniania czy zmuszania go do seksu, co skutkować będzie prawdopodobnie jeszcze większą jego niechęcią. Bardziej pomocna byłaby chyba "ogólna" rozmowa na temat małżeństwa, Pani wzmożonego pożądania męża oraz jego atrakcyjności seksualnej, co jest przecież komplementem, na które mężczyźni są szczególnie łasi.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Zmiany hormonalne, ale także psychologiczne, w okresie ciąży u części kobiet powodują duży wzrost libido, większą ochotę na seks oraz zwiększenie doznań seksualnych (np. większą łatwość uzyskania orgazmu). To naturalne.
Zachęcam do rozmów z mężem i próby wzajemnego zrozumienia swoich punktów widzenia, emocji, uczuć, myśli i potrzeb. Czy Pani wie, skąd niechęć męża do seksu? Czy wiąże się ona ze stanem ciąży?
Jak wyglądało Państwa życie seksualne przed zajściem w ciążę?
A jak dotąd udawało się Państwu rozmawiać na wspólne tematy, szukać kompromisów, uzgadniać sporne kwestie?

W razie dalszych wątpliwości, warto wspólnie z partnerem skonsultować się z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!