Niechęć męża do seksu i problemy z erekcją

Witam! Mam 30 lat, mój mąż także, jesteśmy ze sobą od 14 lat. Pół roku temu urodziłam drugie dziecko. Od tego czasu nasze kontakty seksualne spadły do 1 na dwa, trzy miesiące. Do współżycia dochodzi wyłącznie z mojej inicjatywy i to nie zawsze mojemu mężowi staje mimo mojego wysiłku. Nie przytyłam chyba tak wiele, zostało mi jeszcze 5 kg, mój mąż tłumaczy, że jest zmęczony i nie ma siły, ale przecież to niemożliwe, mój mąż zawsze lubił seks i zaczynam podejrzewać, że mnie zdradza. Do tego karmię piersią. Te pojedyncze stosunki z moim mężem są dla mnie bolesne, nie pomagają żele nawilżające. Podczas porodów raczej nic się we mnie nie zmieniło, bo miałam cesarkę. Czy znudziłam się już mojemu mężowi? Mój mąż nie uprawia sportu i pije raczej często, nie codziennie, ale co drugi, trzeci dzień (codziennie piwo). Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Pojawienie się dziecka zawsze wprowadza wiele zmian w dotychczasowym życiu partnerów. Jest to piękny, ale i trudny czas dla młodych rodziców. W takich sytuacjach zazwyczaj obserwowane jest odsuniecie partnera na tzw. drugi plan, które zazwyczaj kończy się niechęcią do zbliżeń z jego strony. Jeśli Pani zauważa u siebie podobny problem, warto skupić uwagę na potrzebach męża. Jeśli jest Pani w stanie wykluczyć brak zainteresowania partnerem, należałoby się zastanowić nad innymi przyczynami dolegliwości. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja samego zainteresowanego z lekarzem specjalistą. Nie wiemy bowiem, czy problem ma podłoże psychogenne czy czynnościowe. Niezależnie od wszystkiego, powinna Pani zdecydować się na szczerą rozmowę z mężem. Warto znaleźć opiekę nad dziećmi, by móc szczerze porozmawiać z mężem. Niejednokrotnie kilkugodzinna rozmowa potrafi zdziałać więcej niż wielodniowe zamartwianie się i szukanie odpowiedzi u osób trzecich.
Pozdrawiam