Brak zrozumienia w związku a zazdrość

Witam , mam problem z chłopakiem , jestem z nim od 2 lat . Na początku związku było idealnie , rozumieliśmy się a teraz...? Teraz jest zupełnie inaczej on nie rozumie mnie a ja Jego , chciałabym być szczęśliwa w związku , jestem bardzo uparta i okropnie zazdrosna . Mamy swoje zasady ale niestety nie zawsze przestrzegamy ich . Czasami czuje że ze mną jest coś nie tak, płacze gdy nam się mie układa , często mówie że Go kocham , on mysli ze go nie szanuje , ze dziwnie sie zachowuje . Co zrobić ? :(

W głębokim kryzysie można także skorzystać z pomocy psychologa par i małżeństw.

Witam,
Podzieliłabym Pani wypowiedź na dwie części. Z jednej strony wspomina Pani o własnym dyskomforcie, zazdrości. Z drugiej, opisuje trudności wynikające z wzajemnego niezrozumienia. Myślę, że warto przyjrzeć się temu, jak funkcjonujecie Państwo w relacji, co dla Was ważne, co się zmieniło, co Was napędza do działania. Niezastąpiona wydaje się być rozmowa i wzajemne szczere wysłuchanie. Jednocześnie warto poświęcić uwagę na obserwowanie siebie i poszukanie źródła silnych emocji, zazdrości i napięcia, o którym Pani wspomina.
W tym celu zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, który zaleci odpowiednie kroki w kierunku zredukowania dyskomfortu, zrozumienia przyczyny problemu. Być może zaleci Państwu skorzystanie z psychoterapii par.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry, po pierwsze zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem na temat pani oczekiwań oraz jego wizji związku. Pisze pani, że jest uparta i okropnie zazdrosna - warto nad tym pracować, ponieważ może to zniszczyć każdą relację. Pozdrawiam.