Kłótnie i nieporozumienia w związku

Witam. Jestem z facetem półtora roku. Kochamy się, ale ciągle się klocimy. Non stop.on na mnie krzyczy o błahe powody, tak jakbym go nie obchodziła. Spędzamy codziennie razem czas, ale czasami będąc razem tak jakby mnie tam nie było.i zawsze wszystko jest moja wina. Nawet przy kłótni jak płacze mało to pretensje. Czy ze mną jest coś nie tak? I ciągle powtarza że nie jest więźniem w związku

Witam Panią
Ani Pani ani Partner nie są więźniami w związku. Pisze Pani że żyją Państwo w takim włoskim modelu związku tj Państwo się kłócą i kochają jednocześnie. Może warto rozważyć skorzystanie z porady psychologicznej dla Par?
Anna Suligowska

Dzień dobry, trudno w tym miejscu odpowiedzieć na pani pytanie, nie wiem co pani partner ma na myśli mówiąc, że nie jest więźniem w związku. Myślę, że warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce pani pozostawać w takim związku, czy są możliwe zmiany. Zachęcam do szczerej o otwartej rozmowy z partnerem na temat tego jak on widzi związek oraz jak pani go widzi. Pozdrawiam.

Witam,
myślę sobie, że pomimo różnicy zdań, poglądów czy wzajemnych oczekiwań w związku powinniśmy dbać o to, by rozmowa przebiegała w sposób spokojny i rzeczowy.
Jest to oczywiście duża umiejętność bo gdy w związku pojawia się konflikt, jest prawdopodobieństwo, że górę podczas rozmowy wezmą emocje. Nie łatwo wtedy powstrzymać się od krzyków czy agresji słownej.
Niestety takie zachowanie tylko pogłębia konflikt i rzadko prowadzi do pozytywnych rozwiązań.
Zachęcam do spotkania z psychologiem, który przybliży Wam techniki wzajemnej komunikacji. Wiedza ta będzie Wam służyła na długie lata, nie tylko w relacji między Wami.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl