Wyzwiska i kłótnie w związku

Witam, spotykam się z moim partnerem od 4 lat, nasze relacje są głównie dobre. Ostatnio doszło między nami do sprzeczki i w efekcie partner użył wyzwisk w moją stronę i stwierdził, że chce się rozstać. Wiem, że zrobił to w afekcie, ponieważ na drugi dzień przeprosił mnie, powiedział, że wcale tak nie myśli. Jednak, potrzebuję trochę czasu, aby wszystko przemyśleć. Mimo tego, że go kocham, nie wiem czy mogę mu zaufać. Boję się, że ta sytuacja kiedyś jeszcze się powtórzy. Nie wiem, co robić.

Bardzo ważna w takiej sytuacji jest szczera rozmowa z partnerem i Pani odczuciach i o tym, że Pani zaufanie nieco osłabło. Warto postawić jasne granice w zachowaniu w stosunku do Pani i określić co się stanie, jeśli sytuacja się powtórzy. Warto także pamiętać, że w emocjach często mówimy coś czego później żałujemy, emocje "ponoszą nas"- ważne co później z tym zrobimy. Partner przeprosił, zdaje się więc, ze zdaje sobie sprawę, że nie powinien tak postąpić, i że Panią zranił. Może warto ustalić pewne "zasady sprzeczek", np. "Nie kłócimy się jeśli jesteśmy bardzo wzburzeni" lub "Jeśli w trakcie sprzeczki zaczynają nas ponosić emocje robimy sobie krótką przerwę" Pozdrawiam!

Jest to możliwe że sytuacja się powtórzy ponieważ w każdym związku pojawiają się kryzysy i konflikty. Sposobem na poradzenie sobie z tym jest właściwe rozpoznanie potrzeb obu osób i dzięki temu zrozumienie przyczyn konfliktu. Warto wykorzystać sytuację która miała miejsce żeby porozmawiać jak można reagować w przyszłości. Być może taka gwałtowna reakcja była skutkiem tego, że pani i partner od dłuższego czasu unikaliście rozmów na jakiś trudny temat i sprawa zrobiła się dużo poważniejsza niż na początku. Lepiej jest reagować szybciej, kiedy problemy nie są jeszcze tak bolesne. Wówczas łatwiej jest porozmawiać w spokojnej atmosferze i znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadało obojgu.