Kłótnie i nuda w związku

Witam:) jestem z chłopakiem 3 lata, ale po tych 3 latach zaczeło sie nie układać , czesto sie klocimy, i wydaje mi sie ze to juz przyzwyczajenie, on sie juz tak mniej stara o mnie, jest nudno w naszym zwiazu, i zaczęli mnie interesowac inni chłopacy a szczegolnie jeden chlopak z ktorym kiedys sie spotykalam ale zerwalismyy kontakt, i kiedys sie spotkalismy i zaczełam czesto o nim myslec, moje pytanie czy moz zwiazek ma jeszcze sens mimo ze tak jestem znim długo ale mysle o innym??

Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji oraz nie weźmie odpowiedzialności.........decyduj..... to jest wolność i smak życia kt. czasem bywa gorzki.

witam
Trzy letni związek to poważna sprawa. Czy próbowała Pani wnieść w relację, swoje wątpliwości, porozmawiać o problemach, coś zmienić?Jeżeli nie, to może warto dać jeszcze partnerowi szansę? Jeżeli ma Pani wrażenie, że próby zmiany kończyły się klęską i było ich naprawdę wiele, zarówno z Pani jak i jego strony, to raczej nie ma szans, by w dalszej przyszłości nagle się coś się poprawiło.Trzy lata wystarczą na weryfikację tego, czy jesteście w stanie żyć szczęśliwie razem.
Warto tez chyba w zaistniałej sytuacji zapytać samej siebie o uczucia. Czy Pani go jeszcze kocha? Jeżeli już nie,,odpowiedź nasuwa się sama.
pozdrawiam

Dzień dobry.

Z całą pewnością relacje w związku, który trwa trzy lata, ulegają zmianie i nie są takie jak na początku. Zmiana ta jednak niekoniecznie musi być objawem pogorszenia jego jakości, a jedynie przeniesienia "środka ciężkości" na inne jego aspekty.
Z Pani opisu wynika, że chciałaby Pani, by związek był cały czas na etapie "romantycznej miłości", by partner wciąż "starał się" o Panią, co kojarzy się trochę z rozczarowaniem nastolatki, że nie ma już "motylków w brzuchu".
O swoich odczuciach warto szczerze porozmawiać z partnerem i podzielić się z nim oczekiwaniami związanymi z jego zabieganiem o Panią.

Pozdrawiam.

Witam, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Oczywiście fakt,że myśli Pani o innym mężczyźnie wskazuje na kryzys w aktualnym związku. Pisze Pani,że partner już się tak o Panią nie stara, to w zasadzie naturalne że z czasem w związku jest mniej tego typu zabiegów. Pojawia się też pytanie, czy Pani stara się o partnera, jak Pani pielęgnuje związek, no i oczywiście,co do siebie czujecie. Co czuje Pani na myśl,że mogłaby Pani stracić obecnego mężczyznę? I może warto porozmawiać z nim o wzajemnych oczekiwaniach. Pozdrawiam sedecznie