Kłótnie w związku partnerskim

Czy to jego ego? Otóż jestem z partnerem ponad dwa lata, mamy problem w związku przez jego eks ale długo by pisać. Otóż już mieliśmy przerwę w związku przez ciągłe kłótnie z tego powodu, wtedy myślałam, że to będzie naprawdę koniec... dałam czas i wrócił. Dziś jest znów to samo, nie wierzę że mnie nie kocha... parę godzin temu było jeszcze lepiej... na codzień był cudowny, a dziś znów jest to samo co wcześniej, powiedział nawet że gorzej. Jest dla mnie znów chamski i arogancki. jest szansa??

Witam,
bardzo zachęcam do kontaktu stacjonarnego,by dokładnie zanalizować problem od Twojej strony i zrozumieć zachowanie chłopaka.Czasami jest tak,że wybieramy sobie partnerów podobnych do dawnych osób znaczących w naszym zyciu ,choć osoby te wzbudzają w nas sprzeczne emocje,nie zawsze najlepsze.Jak bowiem warto wiedzieć,miłość to nie to samo,co przywiązanie,choć to drugie jest tak bardzo silne,że może stanowić wzór dla wielu kolejnych związków.Tak więć warto przed ułożeniem sobie dorosłego zycia zdobyć na ten temat większą wiedzę i postępować świadomie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Warto powiedzieć partnerowi, jak się Pani czuje, jakie emocje Pani towarzysza, gdy tak się do Pani zwraca. Jasne postawienie granic, powiedzenie o oczekiwaniach i potrzebach, a także wysłuchanie drugiej strony, ma szanse doprowadzić do nowego porządku. Jeśli partner nie chce Pani wysłuchać lub rozmowy niewiele wnoszą, warto zastanowić się nad motywacją i zaangażowaniem w związku, a także tym, czy w tej postaci wyobraża sobie Pani ten związek dalej.
Można także skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw.

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć czy jest szansa na podstawie tego opisu. Zachęcam panią albo do indywidualnego kontaktu z psychologiem, podczas którego dokładnie przedstawi pani problem w związku, albo lepiej abyścię państwo razem z partnerem udali się na wizytę do terapeuty pracującego z parami. Pozdrawiam.