Obojętność i kłótnie w związku partnerskim

Witam. Mam problem,od 1,5roku jestem z chłopakiem,mamy oboje 18 lat.Na początku naszego związku wszystko było idealnie on się starał spotykalismy sie zawsze kiedy tylko mogliśmy bylo widac ze mu zależy ze jestem dla niego wazna ze mnie kocha a od 3 miesięcy jest zupełnie inaczej ciągle są kłótnie ja juz nie mam siły do tego wszystkiego jest mi źle bo on zachowuje sie jakby miał mnie w dupie mimo ze mówi że mnie kocha ze jestem dla niego najwazniejsza ale jak sie kłócimy jest obojętny.Co robic?

Zastawić się, co się zmieniło w relacji? Czy problemy wynikają z samej relacji, czy bardziej z zewnątrz (np stresy, problemy rodzinne itp),. Co można zrobić, by znów było dobrze? Jak to się działo, co Państwo oboje robili, ze było dobrze?
Jeśli brakuje zaangażowania, motywacji do zmiany, to być może faktycznie uczucie już wygasło? To także warto wiedzieć, by poświęcić zasoby na ratowanie związku jeśli to jest realne albo na poradzenie sobie z rozstaniem jeśli szansy na uratowanie nie ma.

Szanowna Pani, jesteście Państwo w związku 1,5 roku. Na początku każdego związku obie osoby są sobą zachwycone i zauroczone, co oznacza, że chcą ze sobą spędzać bardzo dużo czasu i są skłonne wyraźnie okazywać swoje uczucia. Po pewnym czasie jednak takie zauroczenie mija, już nie ma takiej dużej potrzeby by spędzać każdą sekundę razem. Drugiej stronie może się wydawać, że partner nie kocha. A to wcale nie musi o tym świadczyć. Warto zdać sobie sprawę, że z czasem związek ewoluuje, że po 1,5 roku czasu nie będzie już taki jak na początku. Zmieniają się osoby zmienia się związek. Warto to zaakceptować i na tym jego etapie poszukać togo co piękne i wartościowe, co łączy i co tworzy bliskość pomiędzy Państwem. Pozdrawiam, Monika Wysota