Niepewność partnera w związku

Witam! Jestem od ponad 2 lat z chłopakiem. Od ponad roku mieszkamy ze sobą, w wynajmowanym mieszkaniu. Nasz związek nie jest oparty na jakimś szalonym zauroczeniu. Bardziej na świadomym wyborze, sexie, wspólnych zainteresowaniach. Zamieszkaliśmy razem bo stwierdziliśmy, że wiecznie z rodzicami nie możemy mieszkać. Od niedawna zaczęłam myśleć, że pora na dalszy krok- małżeństwo i dziecko, wiek;) Jestem teraz bez pracy. Jak się pytam mojego faceta czy chce być ze mną. Mówi, że nie wie. Co dalej?

Dzień dobry!

"Co dalej?" to również pytanie do Pani partnera.
Zachęcam do wielu wspólnych rozmów we dwoje o tym, jaki jest Wasz związek, co jest w nim dobrego, a jakie macie trudności i słabości, jak oboje się w nim czujecie, jak wyobrażacie go sobie w przyszłości, jakie każde z Was z osobna ma plany, marzenia, priorytety, w jakim stopniu one się pokrywają... itp.
Warto też dać sobie czas na własną refleksję - jaką jestem kobietą, w jakim miejscu swojego życia jestem, jak je oceniam, czy jestem szczęśliwa, czego potrzebuję, o czym marzę, co chciałabym w sobie zmienić... itp.

Pozdrawiam!

Być może nie jest gotowy jeszcze na małżeństwo, czy zostanie ojcem. Rozumiem jednak, że Pani potrzebuje wiedzieć, na czym stoi. Warto ze sobą rozmawiać, poszukiwać wspólnych rozwiązań, jasno i konkretnie mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. W takich rozmowach mogą Państwo przyjrzeć się temu, czy maja Państwo wspólne cele w przyszłości i wspólny pomysł na życie. Ułatwi to podjęcie decyzji. Niezależnie od tego, jaka ona będzie, wyznaczy dalszy kierunek.