Stan obojętności w związku

Od 16.5 msc jestem w związku. Od ok.msc. mam wahania,stan obojętności co do mojej kobiety.Okazuję uczucia,lecz z delikatną obojętnością.Na razy są takie z uczucia.Rozmawiałem z nią-ją już to męczy,myśli nad rozstaniem.Ja myślę o naszej przyszłości,wiem,że dzięki niej widzę sens życia. Czy to są objawy,że związek staje się poważny?Być może przechodzimy jakiś długotrwały kryzys,może to już koniec nas a łączy nas przywiązanie?Ona chce być strasznie samodzielna, czuję się niepotrzebny.

Witam!
W ostatnim zdaniu zawarł Pan istotę problemu. Czuje się Pan niepotrzebny z powodu samodzielności partnerki i okazuje swoją dezaprobatę poprzez obojętność.
Udany związek dwojga ludzi polega między innymi na tym, że każda ze stron może się realizować w sposób najlepszy dla siebie najlepszy. Oczywiście nie można tracić z oczu partnera, ani go zaniedbywać.
Związek na każdym etapie należy pielęgnować, dbać aby był trwały i wartościowy dla obu stron. Musi Pan okazać tolerancję wobec ambicji partnerki. Partnerka powinna zwrócić uwagę na Pana wątpliwości \ obawy.
Nie pozostaje Panu nic innego, jak szczerze porozmawiać z partnerką.
Życzę powodzenia, J.Pluta

W takiej sytuacji pomocne sa rozmowy- komunikowanie swoich uczuć, potrzeb oczekiwań, poszukiwanie wspólnych rozwiązań. Formowanie komunikatów od "ja" (czuję, potrzebuję itp zamiast "bo Ty jesteś...") i otwartość na usłyszenie, co ma do powiedzenia druga strona.
Można także skorzystać z psychoterapii par i małżeństw.