Problem obojętności u 22-latki

Witam. O kilku miesięcy borykam się z problemem. Jest nim obojętność. Czuję się, jakbym straciła uczucia. Osoby, które mnie otaczają nie są już mi bliscy jak kiedyś, straciłam część człowieczeństwa, dzięki której czułam, że mi na nich zależy, teraz mam to gdzieś. Wiem czym to jest spowodowane, jednak nie wiem jak wrócić do poprzedniego stanu, kiedy zależało mi na innych osobach, kiedy się o nich troszczyłam. Bardzo bym chciała być tamtą osobą sprzed miesięcy.

Obojętność to skutek, a nie przyczyna. Pojawia się m.in. w efekcie depresji, wypalenia zawodowego, utraty nadziei lub przedłużającego się poczucia bezradności. Innymi słowy - aby walczyć z obojętnością, należy zająć się tym, co leży u jej podstaw. A w tym zapewne pomoże Pani specjalista - psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra. Życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, czy domyśla się, z czym może być związana zmiana Pani nastroju i odczuć. Czy w ostatnim czasie coś wydarzyło się, zmieniło w Pani życiu? Jak wyglądało ono wcześniej? Jak wspomina Pani okres swojego dzieciństwa i dorastania? Czy kiedykolwiek miała już Pani podejrzenia co do swojej kondycji psychicznej, zauważała np. okresy depresyjne lub z lękiem? Czy pojawiały się inne problemy zdrowotne, choroby przewlekłe itp.? Zachęcam do dłuższej rozmowy z psychologiem w swoim mieście.

Pozdrawiam!