Ustalanie granic w związku

Witam. Chce przeprowadzic rozmowe z chlopakiem o naszym zwiazku. Chce postawic pewne granice, poniewaz przesadza w wielu kwestiach, ale nie chce sie z nim rozstawac. Jak przeprowadzic z nim taka rozmowe?

Dzień dobry!

"Ustalanie granic" jest procesem, który trwa przez cały czas związku. Więcej nawet niż rozmowy na ten temat, dają nasze zachowania, reakcje, wyrażane emocje itp. Stąd trudno oczekiwać, aby jedna rozmowa była wystarczającym i ostatecznym rozwiązaniem. Z pewnością takich rozmów przeprowadzą Państwo jeszcze wiele.

Pozdrawiam!

Jasność w konkretnym mówieniu o potrzebach i oczekiwaniach wobec partnera, stanowczość, przy jednoczesny powiedzeniu o swoich uczuciach i zaangażowaniu powinna być pomocna. Warto także pytać partnera o jego potrzeby, oczekiwania, uczucia i możliwości. Razem wypracować model, który przyniesie satysfakcje obojgu.