Strach przed związkiem z chłopakiem poznanym za granicą

Poznałam chłopaka zagranicą ma na imie Tomek,i cóż stało sią zakochałam sięjesteśmy niby to razem ale osobno mieszkamy i sypiamy tylko ze sobą w weekendy niewiem co mam o tym myślec niewiem co on oczekuję . tak naprawdę boję się związać niewiem dlczego moze boję się odpowiedzialnoścz i ze wtedy wszystko się zmieni i może tego że czasami popija .też razem pracujemy w jednej firnie zagranicą no i ludzie też swoje żeby nie gadali się boję a on niewiem .doradzcie mi co mam zrobić .Kasia

Mgr Adam Horak Psycholog

Związki pomiędzy Wenusjankami i Marsjanami mają pewną naturalną dynamikę. Najpierw jest etap zauroczenia, potem niepewności, intymności a na końcu zobowiązań. Aby być ze sobą razem, niekoniecznie zaraz trzeba zaraz ze sobą mieszkać, ale spokojnie przejść przez te wszystkie etapy. Osobne zamieszkiwanie pozwala wyznaczyć parze właściwe granice w relacji, zanim podejmie ona decyzję np. o zawarciu małżeństwa. Właśnie strach przed przekroczeniem owych granic może wskazywać, że jeszcze nie czuje się Pani na siłach, aby podjąć tak poważną decyzję i wątpliwości te warto u siebie i partnera uszanować. Martwiłbym się tym, co nazywa Pani "popijaniem" przez Pani chłopaka i obawiam się, że właśnie to może się nie zmienić - w tej kwestii chciałbym się mylić. Choć może być to trudne, dobrze jest kontrolować swoje zachowania towarzyskie w miejscu pracy. Wspólne namiętne weekendy będą wtedy jeszcze piękniejsze.

To Pani życie....w takich wyborach oraz na postawie krótkiego opisu żaden psycholog nic nie doradzi. Zachęcam do pełnej konsultacji psychologicznej.