Mój chłopak chce być singlem

Tworzymy związek od ponad dwóch lat, a od roku razem mieszkamy. Wszystko układa się dobrze do momentu, aż nie pojedziemy do rodziców. Tam wszystko się zmienia. Każdy idzie do swoich i wygląda na to jakbyśmy się nie znali - cały weekend spędzamy tylko ze swoimi rodzicami i ewentualnie znajomymi, ale nie ze sobą. Po ostatnich przemyśleniach chłopak stwierdził, że potrzebuje wolności i nie nadaje się do związków... potrzebuje życia singla cokolwiek to dla niego znaczy. Nie wiem co mam robić...
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Najprawdopodobniej przeżywacie pierwszy poważniejszy kryzys w Waszym związku. Jesteście ze sobą dwa lata, od roku mieszkacie razem. Może powoli zaczęła się wkradać w Wasze wspólne życie rutyna, która niszczy Wasz związek? Poza tym, dziwię się trochę, że weekendy spędzacie oddzielnie, każde u swoich rodziców. Czy nie pomyśleliście, by spędzać weekendy razem – raz możecie pojechać do rodziców Twojego partnera, a kolejnego tygodnia do Twoich rodziców i tak na zmianę. Uważam, że powinniście ze sobą solidnie porozmawiać. Wydaje mi się, że Wasze problemy dałoby się rozwiązać poprzez szczerą rozmowę. Warto jednak pamiętać, by ze sobą konstruktywnie dyskutować, a nie kłócić się, robić sobie pretensje i oskarżać się wzajemnie. Zapytaj swojego chłopaka wprost, dlaczego chce być singlem. Dlaczego nagle zapragnął wolności? Czy czegoś brakuje mu w Waszym związku? Jeśli tak, to czego? Co do Ciebie czuje? Czy jest coś, co chciałby naprawić w Waszej relacji? Jeżeli będzie Wam trudno samodzielnie się porozumieć, może warto pomyśleć o terapii dla par albo przynajmniej konsultacji psychologicznej? Każdy związek przechodzi mniejsze bądź większe kryzysy, ale jeżeli ludzie naprawdę się kochają, znajdą sposób, by pokonać wszelkie trudności i być razem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Panią Serdecznie,

Niestety nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować decyzję Pani Chłopaka.
Pani Chłopak potrzebuje pobycia w tzw. samotni, by zastanowić się czego tak naprawdę potrzebuje i jakie są Jego wartości.
Być może pojawiły się obawy związane z odpowiedzialnością za związek i w związku?

Sugerowałabym, żeby teraz skupiła się Pani na sobie, na swoich zainteresowaniach,
na relacjach ze Znajomymi, by nie pozostawać teraz samej.

Życzę Pani tego, czego teraz potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com