Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mój chłopak chce być singlem

Tworzymy związek od ponad dwóch lat, a od roku razem mieszkamy. Wszystko układa się dobrze do momentu, aż nie pojedziemy do rodziców. Tam wszystko się zmienia. Każdy idzie do swoich i wygląda na to jakbyśmy się nie znali - cały weekend spędzamy tylko ze swoimi rodzicami i ewentualnie znajomymi, ale nie ze sobą. Po ostatnich przemyśleniach chłopak stwierdził, że potrzebuje wolności i nie nadaje się do związków... potrzebuje życia singla cokolwiek to dla niego znaczy. Nie wiem co mam robić...
KOBIETA ponad rok temu

Skąd bierze się kobiecy problem "Nie mam się w co ubrać!"

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Najprawdopodobniej przeżywacie pierwszy poważniejszy kryzys w Waszym związku. Jesteście ze sobą dwa lata, od roku mieszkacie razem. Może powoli zaczęła się wkradać w Wasze wspólne życie rutyna, która niszczy Wasz związek? Poza tym, dziwię się trochę, że weekendy spędzacie oddzielnie, każde u swoich rodziców. Czy nie pomyśleliście, by spędzać weekendy razem – raz możecie pojechać do rodziców Twojego partnera, a kolejnego tygodnia do Twoich rodziców i tak na zmianę. Uważam, że powinniście ze sobą solidnie porozmawiać. Wydaje mi się, że Wasze problemy dałoby się rozwiązać poprzez szczerą rozmowę. Warto jednak pamiętać, by ze sobą konstruktywnie dyskutować, a nie kłócić się, robić sobie pretensje i oskarżać się wzajemnie. Zapytaj swojego chłopaka wprost, dlaczego chce być singlem. Dlaczego nagle zapragnął wolności? Czy czegoś brakuje mu w Waszym związku? Jeśli tak, to czego? Co do Ciebie czuje? Czy jest coś, co chciałby naprawić w Waszej relacji? Jeżeli będzie Wam trudno samodzielnie się porozumieć, może warto pomyśleć o terapii dla par albo przynajmniej konsultacji psychologicznej? Każdy związek przechodzi mniejsze bądź większe kryzysy, ale jeżeli ludzie naprawdę się kochają, znajdą sposób, by pokonać wszelkie trudności i być razem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam Panią Serdecznie,

Niestety nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować decyzję Pani Chłopaka.
Pani Chłopak potrzebuje pobycia w tzw. samotni, by zastanowić się czego tak naprawdę potrzebuje i jakie są Jego wartości.
Być może pojawiły się obawy związane z odpowiedzialnością za związek i w związku?

Sugerowałabym, żeby teraz skupiła się Pani na sobie, na swoich zainteresowaniach,
na relacjach ze Znajomymi, by nie pozostawać teraz samej.

Życzę Pani tego, czego teraz potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy