Kontakty z teściami a pogorszenie relacji z partnerem

Witam, mam problem z moim partnerem. Od kilku miesięcy nasze relacje zaczęły się psuć, podejrzewam że głównym tego powodem jest fakt, że mieszkamy teraz bardzo blisko jego rodziców. Często się wtrącają w nasze życie i podejrzewam, że mówią mu coś o mnie. Nie wiem jak z tym walczyć. Nie chcę urazić jego uczuć, ale mam dosyć tej sytuacji i ciągłego wtrącania się teściów!
ponad rok temu

Witam
Ważne byście znaleźli okazję by szczerze ze sobą porozmawiać , żeby mogła mu Pani powiedzieć np przy dobrej kolacji, jak wiele dla Pani - partner znaczy , jak ważne jest dla Pani byście się dobrze rozumieli. Potem może mu Pani powiedzieć, zaczynając od "ja ", "mnie", ,że czuje się Pani zraniona , gdyż ma wrażenie , że Wasze relacje się trochę popsuły i , że myśli Pani , że może to mieć związek z nadopiekuńczością jego rodziców. Można partnerowi bardzo delikatnie zasugerować ,że jemu też nie podobałoby się , gdyby Pani rodzice mieli tak duży wpływ na Wasz związek i , że prosi go Pani żeby to przemyślał i być może porozmawiał delikatnie ze swoimi rodzicami o tym , że jesteście już dorośli , samodzielni i potrzebujecie trochę więcej niezależności. Gdyby zauważyła Pani , że wpływ rodziców partnera się nasila i to wpływa negatywnie na Wasz związek, proszę pomyśleć o pomocy specjalisty psychologa, który pomoże na nowo odbudować dobra relację między Wami i oddzielić role jego rodziców od Waszego związku.
Pozdrawiam
Anna Reklewska- psychoteraputa