Czy możliwe, że partner mnie zdradza?

Nie wiem co mam zrobić i szczerze mówiąc zaczynam się powoli załamywać. Z moim partnerem jesteśmy ze sobą już od dawna, ale od kilku tygodni coś zaczęło się psuć. Boję się, że mnie zdradza albo że przestał coś do mnie czuć. Czuję że się od siebie oddalamy i nie wiem co z tym zrobić :(
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zanim zaczniesz snuć czarne scenariusz po prostu z nim porozmawiaj. Powiedz mu, że zauważyłaś zmiany w Waszym związku i zapytaj z czego, jego zdaniem, mogą one wynikać.
Zastanów się też, czy Twój partner nie ma problemów, z którymi sobie nie radzi - to także może wpływać na klimat w Waszym związku.
Pozdrawiam

W każdym związku są okresy bardzo intensywne emocjonalnie i takie, w których partnerzy oddalają się od siebie. Warto zanalizować ostatni okres związku i przyjrzeć się na ile potrafiliśmy rozpoznać potrzeby partnera, a na ile do naszej relacji wdarła się nuda i rutyna. Warto jest rozmawiać z partnerem o swoich odczuciach i spostrzeżeniach dotyczących tego naszych odczuć. Warto też pytać partnera, czy ma podobne spostrzeżenia. Ponadto można spróbować działań, które mogą odświeżyć związek, poprzez zaaranżowanie jakiejś ciekawej intymnej sytuacji.
Warto również pytać wprost partnera jak aktualnie widzi związek i jakie są jego aktualne oczekiwania. Nie warto od razu zakładać zdrady, ponieważ powodów na oddalanie się od siebie może być wiele np. przemęczenie, stres, nuda.
psycholog Wioletta Żmiejko
Ośrodek Interwencji Kryzysowej
Doradztwa Psychologicznego
i Psychoterapii